Chevrolet Captiva’ya makyaj

 Chevrolet Captiva’ya makyaj

Chevrolet’nin ülkemizde çok rağbet gören SUV modeli Captiva makyajlandı. Otomobilin ilk gösterimi Paris Otomobil Fuarı’nda

Eylül ayı sonunda Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak makyajlı Captiva, yenilenen yüzüyle ilgi odağı olmaya devam edecek gibi görünüyor. Çift parçalı yeni bir radyatör ızgarasına, yeni tamponlara ve yan aynalarda yer alan LED’li sinyallere kavuşan Captiva, artık daha agresif bir görünüm sunuyor. Aracın kabininde de bazı iyileştirmeler yapıldığı ve iç mekanın daha kullanışlı hale getirildiği belirtiliyor. Aracın göstergelerinde ve konsol aydınlatmalarındaysa buz mavisi rengi tercih edilmiş.

Makyajlı Captiva 4 farklı motor seçeneğiyle üretiliyor. 163 ve 184 bg gücünde iki farklı versiyona sahip 2.2 litrelik turbo dizel motor seçeneği bulunan Captiva’nın benzinli motor ailesiyse 171 bg gücünde 2.4 litrelik ve 258 bg gücünde 3.0 litrelik, direkt enjeksiyonlu, değişken supap zamanlamalı V6 motordan oluşuyor. Yine 5 ve 7 koltuklu olarak üretileceği açıklanan makyajlı Captiva’nın 2011 yılının ilkbahar aylarında Avrupa’da satışa sunulacağı açıklanıyor.