Citroën C3 artık robotize

 Citroën C3 artık robotize

Citroën’in, B segmentindeki iddialı modeli C3 gamına otomatikleştirilmiş 5 ileri şanzıman seçeneği eklendi. Citroën teknolojisini yansıtan, performans ve yakıt tüketimi açısından segmentinde oldukça iddialı olan C3 1.4 VTi 95 HP Confort BMP versiyonu 33.800 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Citroën’in 2010 yılında toplam satışlarını % 114 artırmasında ve rekor satışlara ulaşmasında önemli bir paya sahip olan C3 modeli yeni nesil BMP şanzıman ve 1.4 VTi motor seçeneği ile ürün gamını zenginleştiriyor.
Citroën C3 yeni motoru ile, 100 km’de şehir dışı kullanımda 4.5 lt, şehiriçi 7.5 lt, ortalamada ise 5.6 lt yakıt tüketimi ile segmentindeki en iyi yakıt tüketim değerlerinden birisine sahip. Aracın karbondioksit emisyon seviyeleri Citroën’in çevre koruması konusundaki lider konumu ve bu yöndeki politikaları ile de birebir uyumlu. Çok noktalı elektronik enjeksiyonlu, 16 subaplı motorun CO2 emisyonu 129 g/km seviyesinde. Kendi sınıfı içinde 95 HP’lik performanslı motoru ile dikkat çeken C3 1.4 VTi BMP, 13.2 saniyede 184 km/s hıza ulaşabiliyor.
Sürüş performansının yanı sıra, C3’ün ön plana çıkan en önemli özelliklerinden biri de güvenlik. En önemli önceliği yolcu güvenliği olan C3’te standart olarak bulunan Elektronik Fren Güç Dağıtıcısı (EBD) ve Acil Fren Destek Sistemi (EBA) ile birlikte kullanılan ABS bu versiyonda da standart olarak bulunuyor. Yine standart olarak sürücü, ön yolcu ve yan havayastıkları, çocukların güvenliğini sağlamak için de arka koltuklarda tüm modellerde standart olarak bulunan Isofix bağlantıları yer alıyor.
Yol bilgisayarı, deri direksiyon simidi, araç parfüm sistemi, direksiyondan kumandalı radyo/CD/MP3 Çalar, 6 adet hoparlör, MP3 çalar bağlantı soketi ve ön bölümde yer alan 12 volt’luk güç soketi araç içi konforu sunuyor.
C3 modelinin en yeni versiyonu Citroën C3 1.4 VTi 95 HP Confort BMP, 33.800 TL’den başlayan fiyatıyla Citroën bayiilerinde. Tüketiciler aracı metalik boya, plus paketi ve panoramik “Zenith” ön cam opsiyonları ile de satın alabiliyor.