Citroen C5 Tourer geldi

 Citroen C5 Tourer geldi

Segmentinde referans modellerden biri olan ve önemli bir satış başarısına ulaşan Citroën C5’in ürün gamı Tourer versiyonunun satışa sunulması ile daha da zenginleşiyor. MCP (otomatikleştirilmiş 6 ileri şanzıman) şanzımanlı e-HDi micro-hybride teknolojisine sahip C5 TOURER; Türkiye’de station wagon segmentine ekonomik ve performanslı yeni bir seçenek getiriyor. C5 Tourer, 1.6 e-HDi Dynamique MCP versiyonu ile Nisan ayında satışa sunuluyor.

2008 yılının başında gerçekleştirilen lansmanından bugüne kadar başarılı satış adetlerine ulaşan ve her zaman kendi segmentinde ilk 3 araç içerisinde yer alan Citroën C5’in, 2010 yılı sonunda yenilenen yüzü ve farklı motor seçenekleri ile zenginleşen ürün gamına şimdi de sedan kasasına ek olarak station wagon versiyonu C5 Tourer ekleniyor. Citroën C5 Tourer; özgün ve dinamik tasarımının yanı sıra geniş bagaj ve iç hacmi, çevreye duyarlı ve ekonomik e-HDi teknonolojisine sahip motoru ile station wagon tutkunlarının beklentilerine tam anlamıyla cevap veriyor. 4790 mm uzunluğu, 1860 mm genişliği, 1450 mm yüksekliği ve 2810 mm dingil mesafesi ile sportif bir görünüme sahip C5 Tourer, sedan versiyonuna göre 6 cm daha yüksek tavanıyla arka yolcular için oldukça ferah bir iç mekan sunuyor. İç mekan daha da aydınlık ve rahat olsun isteyenler içinse opsiyonel olarak 1.72 m2’lik cam tavan seçeneği mevcut.
C5 Tourer, station otomobillerin tercihinde önemli bir yer tutan bagaj hacmi konusunda da iddialı. 505 litrelik bagaj hacmi, kullanışlı yapısı ve taban seviyesinin daha düşük olması sebebiyle daha kolay bir yükleme fonksiyonu sunması Citroën C5 Tourer’ı rakiplerinden farklılaştıran önemli özellikleri…

Ekolojik motor
Çevreye saygılı bir aile otomobili olarak tasarlanan C5 Tourer; Aralık ayında tüketicilerin ilk kez yenilenen Citroën C5 ile tanıştıkları ve Yeni C4’te de kullanılan e-HDi micro-hybride teknolojisine sahip. Bu teknoloji ilk etapta; partikül filtreli 1.6 HDi 112 dizel motor, direksiyon altından elektronik olarak kumanda edilen MCP (otomatikleştirilmiş 6 ileri şanzıman) ve düşük yuvarlanma dirençli lastiklerle birlikte kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde sürüş konforuna ek olarak daha düşük yakıt tüketimi, kirletici gaz ve CO2 emisyonlarında ciddi oranda azalma sağlanıyor. Şehir içi/otoyol karma kullanımda yakıt tüketimi 4,6 l/100 km dolayındayken aynı kullanım şartlarında CO2 emisyonu 120 g/km seviyesinde. Şehir içinde yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunda %15’e varan oranda tasarruf sağlanabiliyor.
Bunun yanı sıra, Stop&Start teknolojisi sayesinde, özellikle şehir içi yoğun trafikteki kullanımlarda, % 25’e varan sürelerde motoru durdurarak, gereksiz yere motorun çalışmasını önlüyor. Nisan ayında 1.6 e-HDi Dynamique MCP versiyonu ile satışa sunulacak olan C5 Tourer 66.900 TL’den başlayan fiyatıyla tüketiciyle buluşacak.