Citroën’den füturistik GT hamlesi

 Citroën’den füturistik GT hamlesi


Otomotiv sektöründe “Créative Technologie” imzası ile ilerleyen Citroën’in birbirinden özel modelleri, fuarın basına özel açılış gününde Citroën Genel Müdürü Frederic Banzet’in ve Citroën
Türkiye Genel Müdürü Bahattin Tatoğlu’nun da hazır bulunduğu standta otomobilseverlerle buluştu.


2012 yılının ilk 9 ayında çarpıcı bir satış başarısı elde eden Citroën, yeni dönemde lokomotif rolünü üstlenecek olan modeli C-Elysée lansmanını İstanbul Auto Show Fuarı’nda gerçekleştirdi.
Lansmanda konuşan Citroën Genel Müdürü Frederic Banzet; “Citroën markası için oldukça önemli bir gün yaşıyoruz ve bugün Türkiye’de Citroën C-Elysée’nin lansmanını yapıyoruz. Bu araç ile pazardaki satışlarımızı hızlandıracağız. C-Elysée için Türkiye bir kilit ülke ve tek başına dünyada C Elysée satışlarının %30’unu temsil edecek. Günümüzde Citroën satışlarının üçte biri Avrupa dışına yapılıyor. Citroën olarak 2020’den önce satışlarımızın %50’sinin Avrupa dışına olmasını bekliyoruz. Örneğin; 2012 yazından itibaren Çin’de, DS serisini sattığımız 2. ortak yapıyı başlattık, Latin Amerika’da ise iki kilit lansman ile satış hacimlerimiz hedefine ulaşmış olacak ve son olarak Rusya’da ise satışlarımız mevcut ülke pazarından daha fazla bir artış sergiliyor. Madem uluslar arası performanslardan bahsediyoruz, Türkiye’de markamızın performansının altını bir kez daha çizmek istiyorum. Düşüş olan bir pazarda bizim hacimlerimizin artışta oluşuna dikkat çekmek isterim. 2009 yılından itibaren Citroën Nemo ve en fazla satılan C4 modeli sayesinde hacimlerimizi ikiye katladık. Bu yolda ilerlemek ve özellikle uluslararası gelişimimizi arttırmak için kozlarımız mevcut. Bu konuda DS serisi ve C serisi bizim en büyük kozlarımız. Diğer yandan Türkiye’de gelecek ilkbaharda satılacak olan DS3 Cabrio’yu halka ilk görünmesinden bir ay sonra burada size tanıtmaktan büyük keyif duyuyorum. Teknoloji ile yaratıcılığı bir araya getirmek Citroën’in her zaman yaptığı şeydir, bu bizim DNA’mızda vardır”dedi.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Bahattin Tatoğlu ise; “Bayraktar Grubu bünyesinde Citroën olarak ilk kez Türkiye pazarında satışa sunacağımız yeni sedan modelimiz C-Elysée ile orta sınıf sedan pazarına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyoruz. Citroën tüm uluslararası pazarlarda olduğu gibi Türkiye’de de büyüyor ve önümüzdeki dönemde büyümesine devam ederek 40.000’li adetlere ulaşacak” dedi.


Dünyada ilk olarak Türkiye’de satışa çıkacak olan C-Elysée, Citroën’in yeni globalleşme stratejisinin ilk ürünü olarak dikkat çekiyor ve marka için önemli bir yere sahip. C-Elysée’nin yanısıra Citroën’in spor otomobile bakış açısını yansıtan GTBYCITROËN’de fuar boyunca incelenebilecek modellerden biri.

Stantta sergilenen modeller arasında ise; ilk defa Türk otomobilseverlerin karşısına çıkan DS serisinin en yeni iki temsilcisi DS5 Hybride ve DS3 Cabrio’nun yanı sıra C1, C3, C4, Berlingo ve Nemo gibi modeller de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.