En büyük Doblo tanıtıldı

 En büyük Doblo tanıtıldı


Avrupa’nın en önemli ticari ve endüstriyel araç organizasyonu olan 64. Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’nda Fiat Doblo’nun Cargo modelinin “XL” adı verilen yeni versiyonunun dünya lansmanı gerçekleştirildi. Fuarın en geniş hafif ticari araç model yelpazesine sahip markası olarak dikkat çeken Fiat’ın Doblo Cargo XL modeli, uzun aks mesafesi ve yüksek tavan kombinasyonuyla sınıfının en iyisi olan 5 metreküplük (5 bin litrelik) yükleme hacmi ve 1000 kg’lık taşıma kapasitesi sunuyor.
Uluslararası çapta ticari araç sınıfının “Oscar”ı olarak kabul edilen “2011 Uluslararası Yılın Ticari Aracı” ödülüne layık görülen Yeni Fiat Doblo Cargo’nun XL versiyonu, Türk otomotiv sanayinin olduğu kadar Fiat dünyasında da zirvenin başarılı ismi olarak dikkat çeken Tofaş’ın imzasını taşıyor.

reklam
Reklam


Yeni Fiat Doblo Cargo XL, 1.6 litre 90 HP ve 105 HP’lik Multijet motorların yanı sıra 2.0 litre 135 HP’lik Multijet motor seçenekleriyle donatılmış olarak üretilecek. Euro 5 normlarına uygun 3 turbo dizel motor seçeneğinin yanı sıra Yeni Fiat Doblo Cargo XL’in kaputu altında 1.4 litre 120 HP’lik T-Jet motora da yer veriliyor. Yeni Fiat Doblo Cargo XL ailenin diğer üyeleri gibi bu sınıfta bir ilk olarak “bi-link” bağımsız arka süspansiyon sistemi ile donatılmasıyla da dikkat çekiyor. Bugüne kadar sadece üst sınıf otomobillerde görülen bu sistem sayesinde araç her türlü yol yüzeyi ve yük koşulunda mükemmel seviyede yol tutuşu ve sınıfının standartlarının ötesinde konforu birarada sunuyor.

reklam