Fiat 124’ün geri dönüşü

 Fiat 124’ün geri dönüşü
Reklam

Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider geri dönüyor. İtalyan otomotiv devinin 1966-1982 yılları arasında ürettiği kompakt üstsüz, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı ve 21. yüzyılda Mazda platformu üzerinde ortak üretimle geri dönüyor. İlk jenerasyonda Pininfarina tasarımcılarının elinde şekillenen 124 Spider, yine İtalya’dan uzaklaşmadı ama bu kez Bertone tasarım stüdyosunda hayat buldu. Platformunu, yürüyen aksamını ve bazı gövde elemanlarını paylaştığı Mazda MX-5’ten yoğun izler taşıyan roadsterde kullanılan yeni gövde panelleriyle orijinal 124 Spider’e göndermelerde bulunmuşlar. Bu değişiklikler otomobili gerçek bir Avrupalı gibi gösterirken MX-5’ten de farklı görünmesini sağlamışlar. Otomobilde farlar ve stoplar LED olacak.

reklam
Skoda Superb

Fiat 124 Spider
124 Spider’in iki koltuklu iç mekanı oldukça sade. Kokpit ve vites konsolu Mazda MX-5’ten yoğun izler taşırken, yeni Fiat Connect 7.0 infotainment sistemi en önemli yenilik gibi görünüyor. Otomobilin çabuk kuruma özellikli kumaş tavanı otomatik olarak açılıp kapanıyor.

reklam

Fiat 124 Spider
İlk aşamada sadece 1.4 litre 160 HP ve 249 Nm’lik dört silindirli, turbo beslemeli, benzinli motoru 6-ileri manuel veya 6-ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle sunulacak. Bu motorla yetinmeyecek müşteriler için roadsterde Fiat’ın açıklamasıyla ‘ekstrem’ güç seviyesinde Abarth versiyonu da hazırlanıyor. Fiat, 124 Spider’ın sınırlı sayıdaki ilk üretimlerini Amerika’da Prima Edizione Lusso donanımıyla satacak. Bu otomobillerde üretim numarasını belirten birer monogram bulunacak ve sadece Azurro Mavisi renkte üretilecek. Otomobilin Avrupa ülkelerinde satışlarıysa 2016 ortasından itibaren start alacak.

Fiat 124 Spider

Fiat 124 Spider Fiat 124 Spider