Fiat’ın hesaplı lüks SUV’u Türkiye’de!

 Fiat’ın hesaplı lüks SUV’u Türkiye’de!


Fiat Türkiye, Fiat’ın Avrupa’da 2011’de tanıttığı ‘devşirme’ SUV modeli Freemont’u 2012 İstanbul Autoshow Fuarı’yla birlikte satışa çıkardı. İtalyan üreticinin Chrysler Group ile hisse ortaklığının ürünlerinden biri olarak Dodge Journey üzerinde Avrupa pazarına uygun olacak şekilde yapılan marka modifikasyonlarıyla oluşturulan araç, Fiat showroomlarında lansmana özel 5 bin TL indirimle 93 bin TL’den başlayan fiyatla satılıyor. Fiat Marka Direktörü Okan Baş, “Sınıfında hem en büyük hem en güvenli olabilme iddiasıyla yollara çıkan Fiat Freemont modelimizle ise yeni bir müşteri kitlesine hitap ediyor olmanın da heyecanını taşıyoruz. Avrupa pazarında şimdiye kadar 35 bin adetten fazla müşteri tarafından tercih edilen ve İtalya’nın bu sene en çok tercih edilen SUV modeli unvanına sahip Fiat Freemont, fuar kapsamında da ziyaretçi ve müşterilerden yoğun ilgi görüyor. Sene sonuna kadar 400 adet civarında satılmasını hedeflediğimiz Fiat Freemont’tan yaklaşık 1 haftada 160 adet satılması, gelecek planlarımız açısından büyük önem taşıyor” açıklamasını yaptı. Bilindiği gibi geçmişten günümüze bu tip, pazarlara uygun değişiklikle umulmadık ticari uygulamalar yapılıyor.
Ülkemizde sadece 2.0 litrelik 170 HP’lik Multijet motorla satışa sunulan Fiat Freemont, hem önden çekişli hem de dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebiliyor. Ön tekerlekten çekişli versiyonlar 6 ileri manuel şanzımanla satın alınırken, 4 tekerlekten çekişli versiyonlar ise standart olarak sunulan 6 ileri otomatik şanzımanla kombine. Fiat Freemont’un Urban donanım seçeneğinde 6 havayastığı, anahtarsız çalıştırma sistemi, 5 koltuklu oturma düzeni, çift iklimlendirmeli manuel klima, hız sabitleyici, dokunmatik ekranlı, direksiyondan kumandalı CD/MP3 çalarlı multimedya sistemi, USB ve AUX girişiyle 17 inçlik alaşım jantlar standart olarak sunuluyor.
6 ileri otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekişli Fiat Freemont modelleri ise lansmana özel indirimle 108 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla ve Lounge adı verilen tek ve daha zengin donanım seçeneğiyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Fiat Freemont’un Lounge adı verilen donanım seçeneğinde ise 6 havayastığı, ABS, ESP, Hillholder, TSC, ERM ve EPP gibi aktif güvenlik sistemleri, 7 koltuklu oturma düzeni, 3 bölgeli iklimlendirmeli otomatik klima, DVD/SD/CD/MP3 oynatıcılı multimedya sistemi, Türkiye haritalı entegre navigasyon sistemi, Alpine ses sistemi, 8.4 inç dokunmatik ekran, geri görüş park kamerası, karanlık sensörü, deri döşeme koltuklar, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, ısıtmalı ön koltuklar, Bluetooth sesli kontrol sistemi, krom görünümlü kapı kolları ve tavan rayları; 19 inçlik alaşım jant gibi donanımlar standart.