Fiat’tan temassız ve kesintisiz servis hizmeti

 Fiat’tan temassız ve kesintisiz servis hizmeti
Reklam

Fiat’ın 200 bine yakın kullanıcısı bulunan ve sunduğu hizmetlerle fark yaratan uygulaması “Yol Arkadaşım” müşteri deneyimini ayrıcalıklı bir boyuta taşımayı sürdürüyor. Teknoloji, tasarım ve konfora herkesin ulaşabilmesi için çalışan Fiat, Tofaş’ta geliştirilen ve müşterilerinin ihtiyaç duyulabilecekleri pek çok hizmeti kapsayan Fiat Yol Arkadaşım mobil uygulamasında “Temassız Servis” ve “Mobil Ödeme” işlemini kullanıma alıyor.

reklam
Skoda Superb

Fiat’ın pandemi ile birlikte değişen müşteri alışkanlıklarını gözeterek devreye aldığı “Temassız Servis” süreci, kullanıcıların tüm servis işlemlerini uzaktan ve “online” takip edebilmelerine olanak tanıyor. Türkiye’deki ilk kapsamlı temassız hizmeti sunan uygulama ile gerçekleştirilen servis işlemlerin tamamı kesintisiz ve anlık olarak takip edilebiliyor.

reklam

Müşterilere sağlanan uçtan uca temassız hizmet, hız ve kolaylık sunarken, Fiat’ın mevcut servis süreçleri ile temassız servis süreçleri birbirine uyumlu ve entegre çalışıyor. Bu sayede dileyen müşteri istediği aşamada normal servis sürecinden, temassız servis sürecine geçiş yapabiliyor. “Temassız Servis” aynı zamanda Fiat servislerinde görev yapanların tüm servis süreçlerini pratik bir şekilde yönetmesine de imkan sağlıyor.

Tüm aşamalar, kesintisiz ve anlık takip edilebiliyor

“Temassız Servis” uygulamasında takip edilecek aşamalar; online randevu, araç kabul, yedek araç alım, araç durum takibi ve mobil ödeme işlemlerini içeriyor. Kullanıcılar, uygulama üzerinden araçları için gereksinim duydukları servis hizmetlerini seçiyor ve takibinde randevu alıyor. Araçlarını servise getirdikten sonra ise tüm aşamaları Yol Arkadaşım Uygulaması üzerinden, anlık olarak takip edebiliyor.

Serviste müşterinin kayıtlı bilgileri üzerinden, aracının ihtiyacına özel çözümler öneriliyor ve Hızlı Tarama (Rapid Check) ile aracın genel sağlığı kontrol ediliyor. Bu aşamaları takiben, müşteriye bilgilendirmeler de yine Yol Arkadaşım uygulaması üzerinden gönderilmeye başlanıyor. Serviste yapılması önerilen tüm işlemler Fiat Yol Arkadaşım üzerinden müşteri tarafından onaylandıktan sonra işlemlere başlanıyor. Araç servisteyken, müşteri uygulama vasıtasıyla araç üzerinde gerçekleştirilen işlemleri anlık olarak izleyebiliyor. Aracının servis işlemlerinin tamamlandığı ve hazır olduğu bilgisi de yine Fiat Yol Arkadaşım tarafından gönderilen bildirim ile müşteriye iletiliyor.

Ödeme işlemi de Yol Arkadaşım uygulaması üzerinden gerçekleştirilerek süreç tamamlanıyor.

Fiat Yol Arkadaşım uygulaması ile sunulan süreç vesilesiyle Fiat kullanıcıları temassız ve kesintisiz servis deneyimi yaşarken, servis çalışanları üzerindeki iş yükü azalıyor ve aynı zamanda “Kağıtsız Hizmet” dönemi ile servis süreci çevreye daha duyarlı hale geliyor.

Fiat Yol Arkadaşım hakkında

Fiat Yol Arkadaşım uygulamasıyla, kullanıcılar farklı pratik bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor. Örneğin harita üzerinden adres tarifiyle satış ve servis noktalarına da kolaylıkla erişiliyor. Ayrıca, kullanıcının desteğe ihtiyaç duyduğu anlarda lokasyon bilgileri tek tuşla “Acil Yol Yardımı” ekibine iletilebiliyor. Fiat kullanıcıları bu sayede Türkiye’nin neresinde olursa olsun, acil yol yardımı ekibi güvencesiyle yollarına devam ediyor. Fiat Yol Arkadaşım kullanıcıları, tek tuşla Fiat çağrı merkezini arayabiliyor, servislerden online olarak kolaylıkla randevu alabiliyor. Uygulamanın kullanıcılara sağladığı kolaylıklar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Fiat Yol Arkadaşım, harita üzerinden adres tarifi alarak en yakın Opet istasyonlarına ulaşabilme imkanı da sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca satış sonrası hizmetler, güncel kampanyalar ve ürünlerle ilgili bilgilere de Fiat Yol Arkadaşım’dan ulaşabiliyor.

Sürekli geliştirilen ve yenilenen Fiat Yol Arkadaşım uygulaması, App Store ve Android Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.