Fisker iflas başvurusunda bulundu

 Fisker iflas başvurusunda bulundu
Reklam

Elektrikli araç sektöründeki bir marka daha iflas başvurusunda bulundu. Fisker, başka bir üreticinin markayı satın alması için görüşmeler yaptığını açıkladı. ABD merkezli elektrikli araç üreticisi Fisker, iflas başvurusunda bulundu.

Firma tarafından yapılan açıklamada , 17 Haziran’da Delaware’de ABD İflas Kanunu’nun 11. Bölümü kapsamında iflas başvurusu yapıldığı bildirildi. Varlıkların satışına ilişkin mali paydaşlarla görüşmelerde bulunulduğu belirtildi.

Fisker’in kuruluşundan bu yana “inanılmaz” bir ilerleme kaydettiği belirtilen açıklamada, “Ancak elektrikli araç endüstrisindeki diğer şirketler gibi biz de verimli bir şekilde çalışma kabiliyetimizi etkileyen çeşitli piyasa ve makroekonomik olumsuzluklarla karşı karşıya kaldık” ifadeleri kullanıldı.

Fisker’in daha önce duyurduğu üretim durdurma kararının uygulanmaya devam edeceği de aktarıldı.

Fisker ilk değil

Son dönemde rekabetçi elektrikli araç piyasasında, zayıflayan talep, kaynak yaratmada yaşanan zorluklar ve küresel tedarik zinciri sorunları nedeniyle operasyonel sıkıntılar yaşandığı belirtiliyor.

Lordstown Motors, Proterra, Electric Last Mile Solutions ve Arrival iflas başvurusunda bulunan diğer elektrikli araç üreticileri arasında yer alıyor.