Ford Otosan yönetiminde değişiklik

 Ford Otosan yönetiminde değişiklik

aykutozuner2010 yılından bu yana Ford Otosan’da Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Aykut Özüner Koç topluluğu çatısı altındaki bir başka şirket olan Zer Merkezi Hizmetler’e Genel Müdür olarak atandı. Zer Merkezi Hizmetler, Koç Topluluğu şirketleri adına merkezi satın alma faaliyetlerini gerçekleştiren uzmanlık merkezi olarak hizmet sunuyor.
Medya, Hizmetler, Endirekt ve Direkt Malzeme, Lojistik gibi tedarik zincirinin birçok alanında uzman faaliyetlerini sürdürmekte olan Zer 2003 yılında kuruldu. Zer’in faaliyetlerindeki amaç, Koç Topluluğu şirketlerinin rekabet gücünü arttırmak ve şirketlerin esas işlerine odaklanmaları için stratejik bir platform oluşturmak.

Aykut Özüner 1991’de Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve 1995’te aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. 1993 yılında Pazarlama Stratejileri Müdürü olarak Ford Otosan’da çalışmaya başladı. Daha sonra Otomobil Ürün Müdürlüğü yapmış ve 1997 yılında Pazarlama Müdürü, 2000’de Satış Müdürü, 2001’de Ford Avrupa organizasyonunda Satış Planlama ve Ürün Yönetimi bölümlerinde görev aldı. 2002’de ise Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Direktörü oldu.. 2004-2010 yılları arasında Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Özüner, 2010 yılından bu yana Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.