Yeni 208 Advertisement

Ford’da “Bir Başka” dönem başladı

 Ford’da “Bir Başka” dönem başladı

Ford_modeller

Dünyanın ilk seri otomobil üreticisi ve geniş kitlelerin otomobile erişimini sağlayan ilk marka olma özelliğini taşıyan Ford, Türkiye otomotiv pazarındaki ürün portföyü, satış ve satış sonrası stratejisini ‘’Bir Başka’’ konseptli marka yaklaşımı ile güçlendirdiğini duyurdu. 113 yıllık geçmişiyle gücünü kendi hikayelerinden ve başarılarından alan Ford, yeni dönemde müşterilerinin karşısına yine beklentilerinin ötesinde ürün ve hizmetlerle çıkıyor.

Ford’un “Bir Başka” konseptini; yüksek teknolojilerle donatılmış yeni ve prestijli ürün portföyünün yanısıra, müşteri deneyiminde “1 Numara” olma vizyonuyla hayata geçirilen yeni projeler tanımlıyor. Bu projeler arasında 2020 yılına kadar toplam 12 yeni performans otomobilinin ve yeni modellerin pazara sunulacak olması, Avrupa’daki benzerlerini takiben Türkiye’de hizmete sunulan FordStore’ların yanısıra, tüm showroom’larda uygulanmaya başlanan 5 Duyu projesi ve müşteri memnuniyetinde bir numara olmaya yönelik satış sonrası hizmetler yer alıyor.

Ford’un 2012 yılında başlattığı Go Further / Hep Daha İleriye konsepti, yeni marka yaklaşımı “Bir Başka” ile devam ediyor. 27 Ekim’de düzenlenen basın toplantısında Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk pazara sunulan yepyeni modellerin yanısıra, Ford müşterilerine yönelik uygulamaya alınan yeni satış ve satış sonrası hizmetlerini kamuoyuyla paylaştı. Yücetürk, “Kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimizin karşısına beklentilerinin ötesinde ürün ve hizmetlerle çıktık ve önümüzdeki dönemde de ‘Bir Başka’ yaklaşımımızla pekiştirerek çıkmaya devam edeceğiz.” dedi.

Özgür Yücetürk

Ford artık “Bir Başka”

Yücetürk, toplantıda yaptığı konuşmada, Ford’un “Bir Başka” vizyonuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Müşterilerimizi Ford’un yeni yüzüyle tanıştıracağız. Farklı müşteriler, farklı ihtiyaçlara cevap veren geniş ürün gamımıza katılan yeni ve prestijli ürün portföyümüzle, marka algımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Modern ve sportif yüzümüz, teknolojimiz ve daha fazla donanım mantalitemiz, araçlarımızı sınıflarında en üste konumlandırıyor. Ford denince akla; her geçen gün teknolojileri, güvenliği, donanımları ve tasarımı ile ileriye giden cesur ve heyecan verici bir marka gelecek. Mevcut ve yeni müşterilerimizin, zaten iyi tanıdığı Ford’a “Bir Başka” bakmasını sağlayacağız. Bunu “mükemmel” müşteri deneyimi ile birleştireceğiz. Ford ile karşılaştıkları andan itibaren sorunsuz, yenilikçi ve mutlu eden, iyi hissettiren “Bir Başka” deneyim yaşamalarını sağlayacağız. Bugün geldiğimiz nokta itibarıyla; müşterilerimizin önümüzdeki dönemde çok daha heyecanlı, çok daha dinamik ve cesur bir marka görmeye hazırlanmalarını istiyoruz… ”

Ford’un yeni yüzü cesur, tutkulu ve inovatif

Ford’un 2015’ten bu yana giderek yükselen bir tempoyla, heyecan verici yeni modellerini pazara sunduklarını söyleyen Yücetürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “2015’ten bu yana 16 yeni modelimizi Türkiye pazarında müşterilerimizle buluşturduk… Performans araçlarından, SUV’ye uzanan tüm yeni modellerimizle, Ford’un çarpıcı değişimini gözler önüne serdik. Farklı beğeni ve arzulara sahip, daha geniş bir müşteri kitlesine hitap etmeye başladık. Global anlamda satışa sunulacak yeni modellerin çeşitliliği bizleri çok heyecanlandırıyor. Ford’un gelecek vizyonunda özellikle 2020 yılına kadar satışa sunulacak olan toplam 12 performans otomobili ve diğer otomobil modellerimizdeki çeşitlilik hitap ettiğimiz müşteri kitlesini oldukça genişletecek. Bir Ford bayisinin kapısından giren her insan değişim rüzgarının farkına varacak. Yeni ürünler, yeni hizmet anlayışı ve markamızın yenilikçi yaklaşımıyla müşterilerimize otomobil almaktan öte, daha önce hiç yaşamadıkları bir deneyim yaşatacağız.”

FordStore’larda yeni bir müşteri deneyimi

Bayilerin de Ford’un yeni yüzünü yansıtacak biçimde şekillendirildiğini söyleyen Yücetürk, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yeni konsepte FordStore adını verdik. FordStore, Ford’un Avrupa’daki seçkin bayilerinde başladığı yeni bir müşteri deneyimi uygulaması. Türkiye’de 3 nokta belirledik. İstanbul Şahsuvaroğlu, Ankara Tur Oto ve Antalya Bilaller bayilerimizde FordStore uygulamasına geçtik. Müşterilerimiz, bu bayilerimizde mevcut otomobil ve ticari ürün portföyümüzün yanı sıra, bizim için çok özel, farklı bir deneyim vaat eden ürünlerimizle buluşuyor. Edge, Mustang, ST serisi ve RS performans modellerimiz sadece bu bayilerimizde sergileniyor ve satışa sunuluyor. Yine sadece FordStore bayilerimizde satışa sunulan Vignale araçlarımız için showroomlarda özel teknolojik bir alan oluşturduk.”

Özgür Yücetürk

Ford showroomları “5 Duyu”ya hitap ediyor

Yücetürk, tüm Ford showroomlarında müşterilere Ford’a özel bir satın alma deneyimi sunmayı da hedeflediklerini söyledi. “Müşterilerimizin tüm showroomlarda aynı şeyi görüp, duyup, koklayıp dokunmalarını ve tatmalarını sağlamak istiyoruz.” dedi. Bu sebeple Ford 5 Duyu projesini geliştirdiklerini ve tüm showroomlarda devreye aldıklarını da belirten Yücetürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ford 5 Duyu projesi, müşterimizin bayiye girişinden başlayarak satın alma süreci de dahil deneyimindeki duyusal düzenlemeleri kapsıyor. Müşteri karşılama, Ford modellerini keşfetme ve teslimat alanı gibi özel modüller ile görme, özel araç sergi alanları ile dokunma, kurumsal Ford koku uygulaması ile koklama, müzik yayını ve kampanya bilgilerini kapsayan Merkezi Ford Radyo Uygulaması ile işitme ve Ford Cafe ile müşterilerimizin tat alma duyularını harekete geçireceğiz. Böylelikle müşteri memnuniyetimizi daha da üst seviyeye çıkaracağız.”

Ford, müşteri deneyiminde “1 numara” olmayı hedefliyor

Ford, müşteri memnuniyeti ve mutluluğu için, satış ve servis süreçlerindeki müşteri deneyiminde “1 numara” olma vizyonuyla geliştirdikleri yepyeni bir yaklaşımı da devreye aldı. Geçtiğimiz yıl yetkili servisleri tercih eden müşterilere daha iyi bir hizmet vermek için ücretsiz Ford LifeCard uygulamasını hayata geçirdi. Yaz ayları itibarıyla da, Ford LifeCard sahiplerine özel olarak, mevzuatın ön gördüğü süreden çok daha kısa bir sürede donanım seviyesi yüksek veya üst model ikame araç hizmetini sunmaya başladı. Aynı zamanda Ford Life Card sahiplerinin, yol yardım hizmeti kapsamında konaklama ihtiyaçları 5 yıldızlı otellerde karşılanıyor.