Garanti’den otomobil bayilerine yepyeni bir ürün: Takas Kredisi

 Garanti’den otomobil bayilerine yepyeni bir ürün: Takas Kredisi

Garanti Bankası, yeni ürünü 2. el stok finansmanı Takas Kredisi’yle, otomotiv sektöründe bir ilke imza atıyor. Takas Kredisi, distribütörlerden bağımsız olarak doğrudan bayiyi kredilendiren; bayinin tüm kredi işlemlerini web üzerinden kolayca gerçekleştirmesini sağlayan bir finans modeli sunuyor. Yetkili otomobil bayileri, Takas Kredisi sayesinde 2. el araç alımındaki finansman ihtiyaçlarını kolay, hızlı ve uygun fiyatlarla karşılama, işletme sermayesi ihtiyaçlarına etkili bir çözüm bulma imkanını elde ediyor.

Sistem sayesinde bayiler, sadece ilk başvuruda kredi üst limitinin belirlenmesi amacıyla şubeye gidiyor. Daha sonra, müşterilerinden alacakları 2. el araçlar için, hiçbir şekilde şubeye gitmeden, internet şubesi üzerinden işlemlerini tamamlayıp, alabilecekleri kredi miktarını öğreniyor ve aynı şekilde işlem sonunda krediyi kapatabiliyor. Binek ve hafif ticari araçlarda kasko değerinin %75’ine kadar, 30-60-90 gün vadelerle kredi imkanı sunan Takas Kredisi, sunduğu uygun teminat koşullarıyla dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı A. Fuat Erbil, “Garanti Bankası olarak, 2. el araçların finansmanı konusunda otomobil bayilerinin hayatını kolaylaştıracak, yenilikçi ve sektöre yön vermeye aday bir ürün sunuyoruz. Yetkili otomobil bayilerine yönelik Takas Kredisi sayesinde; ilk başvurudan sonra, her 2. el araç alışverişinde kredi işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirme imkanı sağlayan yeni bir finans modeli öneriyoruz. Böylece bayilerin 2. el araç alımını kolaylaştırarak, işletme sermayesi yönetimine yardımcı oluyoruz. Otomobil bayilerinin ihtiyaçlarından yola çıkarak tasarladığımız ürünün, bayilerin 2. el otomobil piyasasındaki etkinliğini artırarak, piyasanın canlanmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.