Gizemli Rolls Royce Wraith

 Gizemli Rolls Royce Wraith

RR Wraith www.i-motoring.com
Gelmiş geçmiş en güçlü Rolls Royce modeli Wraith, 5 Mart’ta başlayacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Markanın CEO’su Torsten Müller-Ötvös, dünya çapında 100 önemli yetkili satıcıya yaptığı sunumda baskın, vurucu bir tasarım ve gelmiş geçmiş en güçlü motor performansıyla Rolls Royce’un ünlü Spirit of Ecstasy felsefesine uygun bir model olacağını açıkladı.BMW Group yönetim kurulu üyesi ve Rolls-Royce Yönetim Kurulu Başkanı Harald Krüger de BMW’nin efsanevi İngiliz markasının geleceğine yatırım yaptığını, dünyanın en iyi mühendisliğiyle 108 yıllık geçmişi doruğa ulaştıracak bir otomobil yarattıklarını belirtti. Ultra lüks segmentte en güçlü en zarif ve en iyi mühendisliğe sahip olarak nitelediği Wraith’i “yaşayan/nefes alan” bir otomobil olarak anlattı Krüger.

reklam

Rolls-Royce Wraith In Profile_LR
Yeni Rolls-Royce modelinin benzersiz karakterini yansıtmak için bir isim seçmek bu nedenle hayati önem taşıyordu. Markanın 108 yıllık tarihinin en cesur tasarımı ve en dinamik, güçlü aracı için seçilen isim Wraith’e gelince… İskoç edebiyatından türetilen Wraith, geleneksel Rolls-Royce isimlendirmelerini takip ediyor. Ghost ve Phantom gibi son iki modelinin yarattığı aynı zamanda karanlık derin bir anlamdan, daha tehditkar bir isim Wraith. Kelime ‘hayalet’ gibi algılanabilir ama geniş tanımıyla neredeyse fark edilemez bir güç, hızla karanlık dönmeden önce varlığını dayatan bir uhrevî varlık manasına geliyor.

reklam
Yeni 208 Advertisement

Tipik Rolls Royce esrarengizliği kapsamında büyük heyecan yaratan otomobilin ilk fotoğrafları 12 Şubat’ta basına iletilecek ve ardından 19 ve 26 Şubat’ta iki fotoğraf daha yayınlandıktan sonra 5 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünyayla buluşacak.