Golf’e 2017 makyajı

 Golf’e 2017 makyajı

VW Golf

Volkswagen, popüler kompakt hatchback modeli Golf VII’yi gelecek model yılı için makyajladı. Görsel olarak bazı iyileştirmelerin yapıldığı otomobilin teknolojisinde de bazıları sınıfında ilk olacak önemli yenilikler dikkat çekiyor. Yarı otonom sürüş özelliği ve premium otomobillerde gördüğümüz jestlerle verilen komutlar ve internet bağlantılı infotainment ünitesi, Golf’teki en dikkat çekici yeni özellikler. Otomobilin dış tasarımında ön ve arka tamponlar yenilenirken önde LED farlar ve arkada LED aydınlatma grubu fark ediliyor. Golf’te sunulan renkler ve alaşım jant tasarımlarında da yeni seçenekler sunuluyor. Gövdenin ardında Golf cephesinde sunulan en önemli yenilik, tamamen yeni 1.5 litrelik benzinli motor. Turbo besleme sayesinde 148 HP üreten TSI motor, Active Cylinder Management’a (aktif silindir yönetimi) sahip. Sistem, yüksek yakıt ekonomisi için iki silindiri devreden çıkartabilme özelliğine sahip. Bu motorla Golf’ün yakıt tüketimi 100 km’de 4.9 litreye kadar düşebiliyor. Bu motorun 128 HP’lik Bluemotion versiyonu ise 100 km’de 4.6 litrelik tüketim ortalaması vadediyor. VW Binek Araç Yönetim Kurulu Üyesi Dr Frank Welsch, bu iki motorla güncel motorlarına göre 1 litre daha yakıt ekonomisi sunabildiğini söylüyor ve bunu “Smart Sustainability” olarak adlandırıyor. Bunların yanısıra Golf GTI’nin 226 HP’lik gücü, Performance versiyonda 241 HP’ye yükseltilmiş. GTI’de yer alan 6 ileri vitesli DSG’nin yerini 7 vitesli çift kavramalı şanzıman alıyor.

VW Golf

Otomobilin teknolojik donanımındaysa Traffic Jam Assist (trafik sıkışıklığı yardımcısı), yaya tanıma ve ani fren destek sistemi, römork destek sistemi ve Adaptive Cruise Control (ACC), City Emergency Braking System, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Rear Traffic Alert, Park Assist, Driver Alert System, trafik işareti tanıma sistemi, Automatic Post-Collision Braking System ve römork yardımı içeren Emergency Assist yer alıyor.

2017-vwgolf-15

Otomobilin gösterge tablosunda ise VW’nin 12.3 inçlik yüksek çözünürlüklü dijital Active Info ekranıyla değiştiriliyor. VW’nin yeni infotainment sistemi de makyajlı Golf ile kullanıma alınıyor. Hiçbir yere basmadan ya da dokunmadan, sadece jestlerle verilen komutlar da bir VW modelinde ilk kez Golf’te kullanılacak. Yenilenen Golf’lerin satışı Avrupa’da Aralık ayında başlayacak.