Honda Avrupa’nın üretimi normale dönüyor

 Honda Avrupa’nın üretimi normale dönüyor

Honda, Avrupa’daki üretim merkezleri olan İngiltere ve Türkiye fabrikalarında Eylül ayında tam kapasite ile üretim yapmayı planlıyor. Japonya’da 11 Mart’ta ardı ardına meydana gelen deprem ve tsunami felaketi sonucunda parça tedarik sürecinde yaşanan sıkıntılardan dolayı üretim adetleri her iki üretim merkezinde de 11 Nisan’da %50 seviyesine indirilmişti. Bu dönem içerisinde tüm Honda çalışanları ve tedarikçileri mevcut durumun bir an önce düzeltilmesi için çalıştılar. Japonya’dan tedarik edilen parçaların adetlerindeki belirgin iyileşmeler sonucunda her iki üretim merkezinde de yılın geri kalan kısmında üretim adetlerini tamamlamak için çalışmalar başladı.

Türkiye Üretim Merkezi
Civic Sedan modelinin üretimini gerçekleştiren Honda Türkiye A.Ş. mevcut durumun düzeltilmesi için çalışmalarına hız vererek Eylül ayında normal üretim adetlerine ulaşmayı planlıyor.
İngiltere Üretim Merkezi
Civic 5 Kapı, CR-V ve Jazz üretimini gerçekleştiren İngiltere Üretim Merkezi (Honda of the UK Manufacturing Ltd) Eylül ayında normal üretim adetlerine dönmek için çalışmalarına devam ediyor.
Konu ile ilgili olarak Honda Türkiye Fabrika Direktörü İsmail Sümer, “Avrupa Üretim Operasyonlarının normal seviyelerine ulaşmak üzere çalışmaların başlamasından oldukça memnunuz. 11 Nisan’dan beri yaşanan bu süreçte çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve bayilerimizin göstermiş olduğu anlayış ve gayretlerden dolayı çok teşekkür ederiz“ dedi.