Husqvarna Türkiye’ye geliyor

 Husqvarna Türkiye’ye geliyor


Dünyanın gelmiş geçmiş en ‘motorist’ oyuncusu, efsane Steve McQueen’in favori markası Husqvarna Türkiye’de satılmaya başlanıyor. İsveç’te kurulan, 2007 yılında BMW tarafından satın alınan kros ve yol motosikleti üreticisi Husqvarna, Borusan Otomotiv tarafından Türkiye’ye getiriliyor. Kros ve yol modelleriyle önümüzdeki aylarda satışa sunulacak Husqvarna için motosiklet tutkunları heyecan duymaya başladı bile.

1689 yılından bu yana metal işçiliği yapan Güney İsveçli markanın motosiklet üretimiyse 1903 yılında başlıyor. 100 yılı aşkın aralıksız üretimiyle dünyanın en eski motosiklet yapımcısı olarak bilinen Husqvarna, 82 dünya şampiyonluğu da dahil yüzlerce motokros organizasyonunda derece elde etti. Tasarım, üretim ve pazarlamadan oluşan merkezi 2008 yılında merkezi Milano yakınlarındaki Varese’ye bağlı Cassinetta di Biandronno’ya nakledilen çiçeği burnunda BMW markası, BMW Motorrad ile birlikte Nuda 900 ve Nuda 900R olmak üzere iki de yeni yol bisikleti geliştirdi.
Borusan Otomotiv tarafından ithal edilip satışa sunulacak modellerin BMW modellerine rakip olmayacak ‘azılı’ enduro modelleri olması bekleniyor.