Hyundai pilotu Breen hayatını kaybetti

 Hyundai pilotu Breen hayatını kaybetti
Reklam

WRC’de büyük talihsizlik. Hyundai takımının İrlandalı Dünya Ralli Şampiyonası pilotu Craig Breen, bu hafta sonu yapılacak Hırvatistan Rallisi öncesinde yarış öncesi testte bir kazada hayatını kaybetti.

reklam
Skoda Superb


33 yaşındaki Hyundai Motorsport pilotu Breen, 13 Nisan Perşembe günü 11:00 sularında kazaya karıştı. Breen’in yardımcı pilotu James Fulton ise kazada yara almadan kurtuldu.

reklam


Ekip, “Hyundai Motorsport, Craig’in ailesine, arkadaşlarına ve birçok hayranına en içten başsağlığı dileklerini iletiyor” açıklamasında bulundu. Craig Breen, M-Sport Ford World Rally takımında bir yıl geçirdikten sonra yeni WRC sezonu için yarı zamanlı olarak Hyundai’ye yeniden katılmıştı. Waterford’lu sürücü, sezonun ilk WRC başlangıcında Şubat ayında İsveç Rallisi’nde Ott Tanak’ın ardından ikinci oldu ve bir WRC rallisindeki altıncı ikinciliği oldu. Breen, bu yıl Hyundai’nin üçüncü aracında İspanyol Dani Sordo ile dönüşümlü olarak çalışıyordu ve WRC sezonuna ikinci kez Hırvatistan’da katılması planlanıyordu.

WRC yönetimi ise Twitter’da  “WRC ailesi olarak, Craig Breen’in vefatını öğrenince şok olduk ve derinden üzüldük. Düşüncelerimiz ve başsağlığı dileklerimiz, bu inanılmaz üzücü zamanda Craig’in ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte.” açıklamasında bulundu.