Hyundai sahte parçalara savaş açtı

 Hyundai sahte parçalara savaş açtı

Hyundai, yetkili servis izlenimi yaratan özel servisleri, sahte parça üreticilerini ve dağıtımcılarını mercek altına aldı. Müşterilerini sahte parça ve marka hakkına tecavüz konusunda uyarmak ve bilinçlendirmek için ülke çapında çeşitli çalışmalar yürüten Hyundai, yılın ikinci yarısından itibaren konu hakkında özel uzman kadro ile yapılan incelemeler sonucunda Türkiye çapındaki birçok ithalatçı firmaya karşı, sahte parça ürettikleri, ithal ettikleri ve/veya marka hakkına tecavüz ettikleri için hem suç hem de tazminat davaları açtı ve mallara el konulmasını sağladı.

Araçlarda, özellikle güvenlik ile ilgili parça ve aksamlar uzun mühendislik çalışmaları ve zorlu testlerin neticesinde onaylanıyor ancak maliyetlerin orijinal parçaya göre çok düşük olması ve bu işin ticaretini yapanlara haksız yüksek kar imkanı yaratması nedeniyle çoğu ithalatçı bu tür parçaları satmaya yöneliyor. Araştırmalara göre sahte parça üretimi ve dağıtımı çoğunlukla Doğu Avrupa, Türkiye ve Asya ülkelerinde yapılıyor.

Hyundai, tüm müşterilerini Hyundai markası altında yetkili servis izlenimi yaratan özel servisler konusunda da uyarıyor ve özel servislerde sunulan servis hizmetinin, eğitimsiz personel ve herhangi bir standardı ve kalibrasyonu olmayan test cihazları ve sahte parça kullanımı olasılığı ile çok daha tehlikeli sonuçlar doğurabileceği konusunda Türkiye çapında müşterilerini bilinçlendirmek için çalışıyor.

Hyundai, tüm araç sahiplerini uzun yıllar güvenli, ekonomik ve garanti imkanlarından faydalanarak, eğitilmiş uzman personel, teknolojik ve hassas test cihazları ve araç için özel üretilmiş orijinal parçalar ile hizmet vermek için yetkili servislerine davet ediyor.