Hyundai’den futbola 23 yıllık destek

 Hyundai’den futbola 23 yıllık destek

 

Hyundai i10-i20-i30 GO!

Fransa’da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası Euro 2016’nın ana sponsorlarından biri olan Hyundai, spora ve kültüre olan desteğiyle milyonlarca insanı bir araya getirmeye devam ediyor. FIFA Dünya Kupası ve UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası’nın önemli sponsorlarından biri olan Hyundai’nin birinci hedefi, futbolun heyecanını ve coşkusunu binlerce taraftarın bir arada yaşamasını sağlamak ve ayrıca marka imajını ve algısını turnuva boyunca yukarı taşımak. Bu sebeple Hyundai, turnuva boyunca özel aktiviteler düzenleyerek taraftarlarla duygusal bağ kurarak insanların dostça aynı çatı altında unutulmaz dakikalar yaşamasını da hedefliyor. Hyundai, futbolu kitlelere teşvik etmek ve dünyanın tartışmasız en popüler sporu olan futbola olan desteğiyle birlikte marka bilinirliğini de yukarı taşımak istiyor.

Euro 2016 Turkiye - Hirvatistan

İlk kez 1999 yılında Nijerya’da düzenlenen FIFA Dünya Gençler Şampiyonası’na sponsor olarak tüm dikkatleri üzerine çeken Hyundai, hızla artan marka imajına katkıda bulunmak adına daha sonra UEFA EURO 2000’da da ana sponsorluk misyonunu devam ettirdi. Yapılan anlaşmalarla beraber UEFA Avrupa Şampiyonası’nın 2017’ye kadar, FIFA Dünya Kupası’nın ise 2022 yılına kadar ana sponsoru olmaya devam edecek.

Hyundai, “Önce Gerçek Taraftar- Real Fan First” sloganıyla desteklediği UEFA Euro 2016’da, İngiltere ve Çek Cumhuriyeti’nde taraftar alanları kurarak her maçın heyecanına ortak oldu. Oynanan her maçta ortalama 9 bin taraftarı bir araya getiren Hyundai, turnuvada kullanılmak üzere 428 aracı da UEFA yönetimine teslim etti. Bu 428 araçtan 363’ü i20, i30, Tucson ve Santa Fe’den oluşan binek otomobiller. Ayrıca tüm takım otobüsleri de Hyundai imzası taşırken ayrıca VIP davetliler de güncel Hyundai modellerinin kalitesi ve konforuyla yolculuk etme fırsatı buluyorlar. Dijital Taraftar Alanları, UEFA Euro 2016 Hyundai Futbol Oyunları ve özel test sürüşleri ise markanın pazarlama stratejileri arasında bulunuyor. Ayrıca Hyundai, bu turnuva için özel olarak reklam filmleri ve online klipler de hazırladı.

Czech Republic v Turkey - Group D: UEFA Euro 2016

Zamanın en önemli futbol kurumu olan UEFA (Union des Associations Européennes de Football), ilk kez 15 Haziran 1954 tarihinde, Basel, İsviçre’de kuruldu. Avrupa futbolunun ana yöneticisi olan UEFA’nın yanı sıra dünya futbolunun yönetim organı ise FIFA olarak öne çıkıyor.