Hyundai’nin yeni mottosu

 Hyundai’nin yeni mottosu

Hyundai, “tüketiciler ve araçlar için yeni fikirler ve imkanlarla yepyeni bir değer oluşturmak” amacıyla “New Thinking. New Possibilities – Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar” adı verilen sloganını kullanmaya başladı. Güney Koreli üreticinin “Modern Premium” olarak belirlenen yeni marka konseptini içeren bu slogan, yeni bir bakış açısıyla tüketiciler için duygusal bir değer ve deneyim yaratmayı amaçlıyor. Hyundai, yeni araçlarını artık bu felsefe doğrultusunda hazırlayıp en yüksek kaliteyi sunmayı ve marka imajını ve bilinirliğini tüm dünyada artırmayı hedefliyor.

Hyundai Motor Company Başkan Yardımcısı Euisun Chung, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün tüketiciler, gereksiz birçok teknolojiye sahip olan pahalı araçların artık premium olduğuna inanmıyor.
Aslında, temel ihtiyaçlarını karşılayan, fiyat açısından rahat ulaşılabilen ve beklentilerini aşan bir araç istiyorlar. Kısacası kendi değerlerini ve yaşadıkları zamanı yansıtan bir araca ihtiyaç duyuyorlar. Hyundai sadece otomobil üreten bir marka değil. Hyundai yeni imkanları yaratan bir marka. Bizim amacımız dünyadaki en büyük otomobil şirketi olmak değil. Bizim hedefimiz, en çok sevilen otomobil şirketi olmak ve ürünlerimize sahip olan müşterilerimiz tarafından hayatları boyunca en güvenilen arkadaşları olarak görülmek”.

Firmadan yapılan açıklamada “bildiğimiz ‘premium’ tanımlaması, genellikle belli bir kesim tarafından ulaşılabilen yüksek fiyatlarla bağdaştırılırken Hyundai’nin ‘Modern Premium’ konsepti ise yüksek kalite için mutlaka yüksek ücret ödemek zorunda kalmadan büyük bir çoğunluk tarafından ulaşılabilen anlamına geliyor. Bu doğrultuda Hyundai, yüksek kaliteye sahip araçları ulaşılabilir fiyatlarla sunacak ve tüketicinin şu ana kadar hiç yaşamadığı ve beklemediği değerleri sağlayacak” deniyor.