Yeni 208

I-PACE İstanbul’da

 I-PACE İstanbul’da


01 Mart 2018 tarihinde canlı yayında dünya prömiyeri yapılan Jaguar’ın elektrikli performans SUV’u I-PACE’in ön gösterimi dünyada birçok ülkeden önce Türkiye’de yapılıyor.

Otomobil medyası için İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Prof. Fuat Külünk Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nda gerçekleştirilen ön gösterimde bu etkileyici otomobille tanışma fırsatı bulduk. İngiliz üreticinin ilk elektrikli modeli olan I-PACE, gerçek bir performans otomobili. Markanın Formula E yarış otomobili Jaguar I-TYPE’ta bulunan teknolojiye benzer özellikteki bu elektrik motorları, 400 HP güç ve 696 Nm tork üretiyor. Bu verilerle 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede gerçekleştiren I-PACE, 480 km menzil sunabiliyor.

Sürekli dört tekerlekten çekişli olan araç,
müthiş tork çıkışını kalkıştan itibaren sunabiliyor. Jaguar I-PACE’in 90 kWh gücündeki bataryası yüksek enerji yoğunluklu lityum iyon hücrelerinden oluşuyor. Tasarımı ve son teknoloji termal yönetim sistemi, uzun ömrü ve sürdürülebilir maksimum gücü destekliyor.

Jaguar I-PACE’in sahip olduğu kompakt boyutlara iç hacminin sınırlarını da belirliyor. Kabinde 5 koltuk var ancak ölçüler dört yolcunun rahatını ifade ediyor. Arkada üçüncü yolcu sıkışabilir. Aracın 1453 litrelik bagaj hacmi kullanışlılık sağlıyor.

Ülkemizde 88 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satılacak olan I-PACE için Gümüşsuyu’ndaki İTÜ Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nda müşteriler için de ön gösterim yapılacak. Sınırlı sayıda kişi Jaguar Türkiye web sitesinden randevu sistemiyle 24-25 Mart günleri yapılacak ön gösterimine katılma şansı bulabilecek.

Yılın ikinci yarısında satışa sunulacak otomobil için ön sipariş alınmaya başlanmış durumda.