Ingenium dizel motorlu Discovery Sport Türkiye’de

 Ingenium dizel motorlu Discovery Sport Türkiye’de
Reklam

Yeni Land Rover Discovery Sport
Yeni Land Rover Discovery Sport TD4, 2.0 litre Ingenium dizel motoru, 150 ve 180 beygir gücündeki iki farklı seçenek ve 84.000 Euro’dan başlayan fiyatlar ile Borusan Otomotiv Jaguar Land Rover Yetkili Satıcı Showroomları’nda satışa sunuldu. Yeni Land Rover Discovery Sport, 2.0 litre, 240 beygir gücündeki benzinli motorunun yanı sıra, artık 2.0 litre Ingenium dizel motoru, 150 ve 180 beygir gücündeki iki farklı seçeneği ile performans ve verimliliği bir araya getiriyor.

Güçlü ve verimli dört silindirli benzinli veya dizel motor seçenekleriyle sunulan araç, dört çeker sistem ve gelişmiş dokuz ileri otomatik şanzımana sahip. Akıllı dört çeker (Active Driveline) özelliği iki ve dört çeker seçenekleri arasında hissettirmeden bir geçiş sağlayarak emisyonu azaltıyor, aracın yol ve arazi sürüş kapasitesini arttırıyor. Land Rover yenilikleri arasında çok bağlantılı arka aks, yepyeni dokunmatik ekrana sahip bilgi/eğlence sistemi ve performans, güvenlik ve verimlilik için son teknolojiye sahip çelik ve hafif alüminyum gövde yer almakta.
Yeni Discovery Sport, teknolojinin son harikası gelişmiş yaya hava yastığı sistemine sahip. En yüksek standartlarda, sanal ve gerçek yaşam durumlarında tasarlanıp test edilen bu sistem, ön tampondaki sensörler sayesinde otomobil ile yaya arasındaki fiziksel teması algılayıp ön camda bulunan yaya hava yastığını açılmasını sağlayarak çarpmanın etkisini yayada en aza indirgemekte.

Yeni Discovery Sport, Stereo kameralardan gelen görüntüleri sürekli analiz eden ve çarpışma riskini hesaplayan entegre bilgisayarı sayesinde yenilikçi bir fren sistemi sunuyor. Acil bir durumda sistem sürücüye bir uyarı sinyali gönderiyor ve Acil Durum Frenleri’nin otomatik olarak devreye girmesi sağlanıyor. Sistem böylece 50km/sa altındaki hızlarda çarpışmaları önlemeye yardımcı oluyor ve 80km/sa hıza kadar çarpışmanın şiddetini hafifletebiliyor.
Land Rover’ın, dünyanın en yetenekli premium kompakt SUV modeli ve Discovery ailesinin üyesi Yeni Discovery Sport, segmentindeki geleneksel 5 koltuklu SUV’lardan farklı olarak kompakt ve dinamik tasarımına çok yönlülük sağlayan 5+2 (opsiyonel) koltuğa sahip.