İstanbul Park’tan Ferrariler geçti

 İstanbul Park’tan Ferrariler geçti

FERRARI CHALLENGE www.e-motoring.com
Efsane otomobil markası Ferrari tarafından organize edilen Ferrari Racing Days etkinliğinin 6. ayağı Intercity İstanbul Park’ta düzenlendi. İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilen etkinlikte Ferrari 458 modellerinin yer aldığı Ferrari Challenge Trofeo Pirelli yarışları heyecanlı mücadelelere sahne oldu. Cumartesi günü koşulan Ferrari ChallengeTrofeo Pirelli yarışlarının PRO klasmanında Octan 126 takımından Alman pilot Bjorn Gorssman, AM klasmanında da Kessel Racing takımından Rus Vadim Gitlin ilk sırada yer aldı. Aynı gün gerçekleştirilen Ferrari Challenge Trofeo Pirelli Coppa Shell yarışında ise zafer Kessel Racing takımının pilotu Kanadalı Rick Lovat’ın oldu. Pazar günü düzenlenen Coppa Shell yarışlarının ilkinde Motor Piacenza takımının Belçikalı pilotu Jacques Duyver birinciliği kazanırken, günün ikinci yarışında PRO klasmanında Motor Piacenza takımından Daniele Di Amato, AM klasmanında Rossocorsa-Pellin Racing’den Alessandro Vezzoni birinciliği elde etti.

FERRARI CHALLENGE www.e-motoring.com
Ferrari Racing Days etkinliği ayrıca, otomobil tutkunlarının kalbinde çok özel yere sahip olan Ferrari’nin pist için üretilmiş FXX ve 599XX modelleriyle, Ferrari F1 takımının geçmiş yıllarda yarışlarda kullandığı Formula 1 araçlarının performanslarına sahne oldu. Üç gün boyunca devam eden Ferrari Racing Days’de 50’nin üzerinde yarış otomobili pistte mücadele etti. Etkinliğin son gününde Formula 1 araçlarının katıldığı özel bir gösteri de düzenlendi. Bu organizasyon ile Ferrari sahipleri, İtalyan pilotların yönetiminde teknik eğitim alırken, araçlarıyla İstanbul Park pistinde tur atma imkânı da buldu.

Seyircinin hayli az, otopark ücretinin hayli yüksek olduğu etkinliğin en keyifli anları, hiç şüphesiz ana tribündeki izleyicilerin yarış sırasında açık ara son sırada olan pilota topluca verdikleri destekti…

FERRARI RACING DAYS www.e-motoring.com