İşte yeni Mégane

 İşte yeni Mégane

Renault Mégane
Renault, kompakt hatchback modeli Mégane’ı tamamen yeniledi. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerle buluşacak yeni Mégane, lansmanının 20. yılında dünya çapında 6.5 milyon adetlik satışın ardından dördüncü jenerasyonla sahneye çıkacak. Rekabetin hayli yoğun yaşandığı segmentte iddialı bir tasarımla mücadeleye hazırlanan yeni Mégane, markanın yeni tasarım dilini de yansıtıyor. Talisman ile uyumlu olarak agresif görünümlü şekillendirilmiş tampona da sarkan farların arasında yerini alan iri dikey logonun dikkat çektiği burun yapısı hayli etkileyici. Otomobilin arkasında da gece ya da gündüz fark etmeksizin görülebilen aydınlatma grubunun tasarımı şaşırtıyor.

Renault Mégane
Mégane III’e göre iz açıklıkları önde 47 mm, arkada ise 39 mm genişletilen otomobilin gövdesi de 25 mm alçaltılmış. Aks mesafesi 28 mm uzatılan hatchback gövde, güçlü bir burun yapısı ve heykelsi bir duruşa sahip. Gövde üzerinde ızgaradan kapı kolları ve kapı çerçevelerine çeşitli bölümlerde krom çıtaların kullanıldığı otomobilin kaputunda ince kabarıklıklar yer alıyor.

Renault Mégane
Otomobilin lansmanla beraber hemen satışa sunulacak GT versiyonu Renault Sport dokunuşlarıyla hayli tahrik edici. Tıpkı Mercedes-Benz’in AMG ve BMW’nin M Sport paketlerinde yaptığı gibi pahalı top modelleri sadece görüntüyle de olsa halkla buluşturmayı sağlayan yöntemi seçene Renault Sport, Mégane GT’ye bambaşka bir kimlik kazandırıyor. Önde büyük hava girişli ssportif bir tampona sahip Mégane GT’de tabii ki petek desenli ızgara kullanılmış. Otomobilin F1 dünyasından esintilerle şekillendirilmiş arka kısmındaysa kromajlı çift egzoz çıkışı dikkat çekiyor. Radyatör ızgarası, çamurlukları ve arka kısmında Renault Sport yazılarının bulunacağı Mégane GT’de demir mavisi ve koyu metal renkleri de sunulacak. Mégane GT’de Renault Sport tarafından şekillendirilen 18 inçlik alaşım jantlar yer alacak.