Opel Mokka

IWC Schaffhausen ve Mercedes AMG Petronas’tan işbirliği

 IWC Schaffhausen ve Mercedes AMG Petronas’tan işbirliği


Dünyanın en önemli saat üreticilerinden IWC Schaffhausen, Mercedes AMG Petronas Formula 1 takımı ile yeni global bir işbirliğine başladı. İsviçreli saat üreticisi Ocak 2013’ten başlayarak üç yıl boyunca Mercedes AMG Petronas takımının Resmi Mühendislik Ortağı olacak.

reklam

IWC Schaffhausen ve Mercedes-Benz’in performans markası AMG, 2004’te uzun soluklu bir ortaklık anlaşması imzaladıklarında, bu işbirliğinin temelleri mekanik ve ileri teknolojinin sınırlarını zorlamayı amaçlayan ortak bir taahhüde dayanıyordu. Her iki şirket de hassas mühendisliği en yüksek seviyeye taşımak söz konusu olduğunda uzun ve verimli bir geçmişe sahiptiler. O tarihten beri kendi sektörlerinin zirvesindeki konumlarını pekiştirdiler ve artık bu ortaklıkta yeni bir aşamaya geçiliyor.

reklam
Hyundai Bayon reklamı

İki şirketin temelinde yatan benzerliklerin göstergesi olarak İsviçreli saat üreticisinin takımın Resmi Mühendislik Ortağı olduğunu onaylayan bir anlaşmayla IWC Schaffhausen ve Mercedes AMG Petronas Formula 1 takımı güçlerini birleştiriyor. Anlaşma, 2013 Formula 1 sezonunun Melbourne, Avustralya’daki ilk yarışından iki ay önce, Ocak 2013’ten itibaren yürürlüğe girecek.

Aynı Tutku, Aynı Uzmanlık
IWC Schaffhausen CEO’su George Kern, şirketin Resmi Mühendislik Ortağı olarak üstlendiği rolü şöyle açıklıyor: “Mercedes AMG Petronas ile kurduğumuz ortaklık yüksek mühendislik tutkumuzu, nihai mükemmellik arayışımızı ve performansımızı zirveye çıkarma hedefimizi global anlamda paylaşmamıza olanak verecek. Formula 1’in parçası olmak için sabırsızlanıyoruz.”

Mercedes AMG Petronas CEO’su Nick Fry da Georges Kern ile hemfikir: “Mutlak mükemmellikte ısrar ederek bizimle aynı prensipleri benimseyen başka bir şirketle buluşmuş olmamız bir ayrıcalık. IWC Schaffahausen ile kurduğumuz ortaklığın her iki taraf açısından olağanüstü verimli olacağına yürekten inanıyoruz.”

Mercedes AMG Petronas Takım Direktörü Ross Brawn, son birkaç yılda Formula 1’in mühendislik alanında kaydettiği gelişmelerin altını çiziyor: “Motorsporlarının nihayetinde hepimizin yararlandığı teknolojileri test eden bir platform olduğu geniş ölçüde kabul gören bir görüş. Global motor sporlarının zirve noktası olan Formula 1 bu gelişimin ön saflarında yer alıyor ve önümüzdeki yıllarda da lider rolünü üstlenmeye devam edecek.”

İki Ayrı Marka: Sayısız Ortak Nokta
Mercedes AMG Petronas’taki mühendisler gibi IWC tasarımcıları, teknisyenleri ve usta saat yapımcıları da her iki şirketin “performans mühendisliği” olarak nitelendirdiği alanda mükemmelliği yakalamak için dur durak bilmeden ilerliyor. IWC, titanyum ve seramik dahil daha önce saat yapımcılığında bilinmeyen materyallerle çalışmak konusunda yıllar öncesine uzanan bir geleneğe sahip. Ve Formula 1’in minyatürleştirmeye doğru kaydettiği ilerleme IWC’nin ilk kol saati boyutlarındaki Grande Complication’da uyguladığı çığır açıcı yaklaşımlara benzer bir beceri ve ustalık gerektiriyor. Georges Kern yeni ortaklığı şöyle özetliyor: “Bu dahil olan herkes için bir kazan-kazan durumu. İki şirket de el yapımına ve inovasyona büyük önem veriyor ve yaptığımız her şeyin altında yatan öncü ruhla hareket ediyor.” Bu ruh, teknik bilgileri ve deneyimleriyle IWC Schaffhausen ve Mercedes AMG Petronas’ta teknolojiyi ileriye taşıyan perde arkasındaki tasarımcılar, teknisyenler ve mühendisler sayesinde somutlaşıyor. Onlar fikirleri ve yaratıcılıklarıyla prototipleri inşa eden ve sonunda dünya sahnesine yeni teknolojiler kazandıran isimsiz kahramanlar…

reklam
Honda Jazz reklamı Advertisement