Yeni 208 Advertisement

Jeep Renegade’e Euro NCAP’ten 5 yıldız

 Jeep Renegade’e Euro NCAP’ten 5 yıldız

Jeep Renegade Euro NCAP
Jeep® markasının küçük SUV segmentinde yer alan modeli Renegade, Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinde 5 yıldız ile ödüllendirildi. Türkiye pazarına Ekim ayı sonunda sunulan Jeep® Renegade, Euro NCAP testlerinde toplamda 100 üzerinden 80 puan elde ederek, en yüksek skora ulaştı. Jeep® Renegade bu sayede, sınıfına getirdiği yeniliklerin yanı sıra, güvenlik konusunda da iddialı olduğunu kanıtlarken, Jeep markasının her zaman ön planda tuttuğu yüksek güvenlik seviyesinin de altını çizmiş oldu.

İtalya’da üretilen ve Jeep markasının küçük SUV segmentinde yer alan ilk modeli olan Renegade’in kapsamlı güvenlik donanımında; Şerit İkaz Uyarı sistemi, 6 adet standart hava yastığı (sürücü, yolcu yan ve perde hava yastıkları), ERM (Elektronik Devrilme Önleyici Sistem), ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü), gelişmiş kaza tepki sistemi, cruise control ve panik fren yardım sistemi standart olarak bulunuyor. Araçta isteğe bağlı güvenlik donanımları arasında ise Kör Nokta Uyarı Sistemi, kolay park etmeye yarayan paralel ve dikey park yardım sistemi ve geri görüş kamerası yer alıyor.

Jeep Renegade Euro NCAP
Jeep® Renegade’in en yenilikçi sistemlerinden birisini de güvenilirlik ve hassasiyet bakımından sınıfında bir ilk olan Gelişmiş Fren Destek Sistemi oluşturuyor. Radar ve aracın ön tarafında bulunan sensörleri, Renegade’in yolunun üzerindeki başka bir araca veya büyük bir engele yaklaşıp yaklaşmadığını hızlıca algılıyor ve kazayı önlemek veya hafifletmek için sürücüyü uyarıyor ve gerektiğinde fren sistemini otomatik devreye alarak sürücüye destek oluyor.

Jeep Renegade: 70’in Üzerinde Güvenlik Özelliği ve Mükemmel Sonuç
Jeep Renegade, FCA mühendisleri tarafından uzun süren mesailer sonucunda geliştirilen; %70 ısıl çelik ve kompozit malzeme kullanılarak üretilen 4×4 Small Wide mimarisi kullanılan yeni nesil monoblok gövdeye sahip ilk model olma unvanını taşıyor. Mükemmel sessizlik, daha iyi yol tutuşu ve ekstra güvenlik için 300’den fazla test uygulandı; bu testler 100’den fazla darbe simülasyonu ve ön, yan, devrilme, arka ve yaya etkisi gibi farklı türde darbelerle, darbenin meydana gelebileceği farklı hızlarda gerçekleştirilen darbe testi ve yayalarla ilgili farklı fiziksel özelliklerle ilgili testlerden oluştu.

Hızlı büyüyen bir dünya markası olan Jeep için, İtalya’da üretilen Jeep Renegade, 70’in üzerinde gelişmiş güvenlik özelliği ve Euro NCAP’ten aldığı 5 yıldız ile 100’den fazla ülkede müşteri beklentilerinin ötesine geçmek için tasarlandığını bir kez daha kanıtlamış oldu.