Kia için Red Dot bir marka geleneği!

 Kia için Red Dot bir marka geleneği!

Kia pro_ceed red dot award 2013_Best of the Best www.e-motoring.com
Güney Koreli üretici Kia tasarımları ödül toplamaya devam ediyor. 2009 yılında Soul, 2010 yılında Venga, 2011 yılında Sportage ve Optima, 2012 yılında da Picanto ve Rio modelleri ile Red Dot Tasarım Ödülleri kazanan Kia, bu prestijli tasarım ödülünü marka geleneği yaptı. Zira Kia 2013 Red Dot ödüllerinde, dört farklı tasarım ödülünün sahibi oldu. Yeni pro_cee’d ürün tasarımı katagorisinde “En İyinin İyisi” ödülünü alırken, cee’d, cee’d Sportswagon ve Carens modelleri de ödül almaya hak kazandı.

Kia pro_cee’d böylece, daha satışa sunulmadan iF Tasarım ödülü ve Red Dot “En iyinin iyisi” ödülünü almış oldu. 2013 yılında alınan 4 Red Dot ödülü ile Kia, 2009 yılından beri aldığı Red Dot ödüllerinin sayısını 10’a çıkardı.

Kia Motors Başkanı ve tasarımın başındaki isim Peter Schreyer, “Tüm cee’d ailesinin Red Dot ödülü alması bizi çok gururlandırdı. Özellikle pro_cee’d’in “En iyinin iyisi” ödülü bizim için çok anlamlı. Bu ödülü daha önce de Optima modelimiz ile almıştık, şimdi bir başka modelimizin jüriden en yüksek dereceleri almaya hak kazanması, tasarım anlamında doğru yolda olduğumuzu bize bir kez daha göstermiş oldu.” yorumunu yapıyor.

Almanya’da 1955 yılından beri her yıl verilen Red Dot Tasarım ödülleri, dünyanın tasarımda üstün başarı için verilen en önemli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu yıl Red Dot uluslararası jürisi, 54 ülkeden 4,662 farklı ürünü mercek altına aldı. Jüri, ürünlerin kalitesini dokuz ana kriter üzerinden değerlendirdi: yenilik, işlevsellik, kalite, ergonomi, dayanıklılık, duygusal etki, ürün aksesuarları, kullanım kolaylığı ve çevreye duyarlılık.

Merakla beklenen yeni Kia pro_cee’d, ülkemizde Avrupa ile eş zamanlı olarak Nisan ayında satışa sunulacak.
Kia red dot award 2013_Winners www.e-motoring.com