Kodiaq 2017’den itibaren yollarda

 Kodiaq 2017’den itibaren yollarda

Skoda Kodiaq

Tarihinin en yeni ve en geniş ürün yelpazesini sunan Skoda, yeni SUV modeli Kodiaq’ın dünya lansmanını gerçekleştirerek iddiasını daha ileriye taşıdı. Sınıfında standartları yeniden belirleyecek Kodiaq SUV modeli, 2017’den itibaren satışa sunulacak.

Markanın modern tasarım dilini bir SUV’a taşıyan Kodiaq, hem çekici bir görselliği hem de sıra dışı pratikliği bir arada sunuyor. Aynı zamanda en ileri teknolojileriyle donatılan büyük SUV, Skoda’nın her zamanki sınıfının üzerindeki genişliğiyle de dikkat çekecek. Çek markanın bu yeni SUV modeli, tercih göre 5 koltuklu veya 7 koltuklu olarak tercih edilebilecek.

Skoda Kodiaq

Skoda markası için yepyeni bir dönemi temsil ettiğini ifade eden Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Kodiaq modeli ile birlikte Skoda yepyeni bir segmente giriş yaparak adından daha fazla söz ettirmeye devam edecek SUV atağını başlatmış oldu. Premium özelliklerle donatılan Kodiaq, aynı zamanda Skoda markasının Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada yeni bir müşteri kitlesine ulaşmasını sağlayacak. Skoda’ya yeni müşteriler kazandırmanın yanı sıra Kodiaq modeli markanın imajına da büyük bir katkı sağlayacak. Skoda, en küçük modelinden en büyük modeline kadar tüm otomobillerinde pratikliği, hayatı kolaylaştıran akıllıca fikirleri, verimli motorları ve kalitesiyle ön plana çıkmıştır. Skoda bakış açısıyla üretilen Kodiaq ise, SUV dünyasında fark yaratacak ve lider olacak özelliklere sahip. Bu model, hem markamızın gücünü ve potansiyelini ortaya koyuyor hem de gelecekte gideceği yönü gösteriyor. Kodiaq modelini Türkiye’de ise 2017’nin Şubat ayında sunmaya başlayacağız. Lansmandan itibaren ülkemizde farklı beygir güçlerine sahip 1.4 TSI benzinli ve 2.0 lt TDI dizel motorları sunacağız. SUV segmenti, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızlı bir çıkış göstermekte ve bu yeni aracımız burada da büyük bir heyecan yaratacaktır. Skoda olarak sınıfının üzerindeki özellikleri bir arada sunan Kodiaq modeliyle Türk kullanıcısının beğenisini bir kez daha kazanacağımızdan eminiz” dedi.

Skoda Kodiaq

Kodiaq, sınıfının en büyük bagaj hacmini sunarak iddiasını daha ileriye taşıyor. 720 lt’lik bagaj hacmi arka koltuklar katlandığında ise 2065 lt’ye çıkıyor. Opsiyonel katlanan ön yolcu koltuğu tercih edildiğinde ise 2.80 metrelik uzunluğa sahip nesneler de taşınabiliyor. Elektrikli olarak da kontrol edilebilen bagaj kapağı, ister sanal pedal ister kabindeki düğmeyle açılabiliyor.

Skoda’nın büyük SUV segmentine girmesiyle birlikte “Simply Clever” olarak adlandırdığı hayatı kolaylaştıran pratik fikirler de yeniden yorumlandı. Her zaman beklentilerin üstüne çıkan modeller sunan Skoda, günlük hayatta kullanıcılarının da yaşamlarını kolaylaştırıyor. Ön kapı içlerinde yer alan şemsiyeler, depo kapağındaki buz kazıyıcı, bagajda çıkarılabilir el feneri gibi özelliklerin yanı sıra kapılar açıldığında kenar kısımlarını korumak için otomatik olarak ortaya çıkan plastik parçalar, can sıkıcı çarpmaların önüne geçiyor. Arka koltuk kafalıklarında isteğe bağlı sunulan ve uçaklardakine benzeyen çıkıntılar ise, uzun yolculuklarda dinlenmek, hatta uyumak isteyenler için düşünülmüş pratik Skoda buluşlarından biri olarak göze çarpıyor. Kodiaq, 30’dan fazla “Simply Clever” özelliği sunuyor.

Bir SUV modeli olmasına karşın Kodiaq keyifli sürüş özellikleriyle de öne çıkıyor. Adaptif Dinamik Şasi Kontrolü’nü opsiyon olarak sunan yeni SUV, Konfor, Normal ve Spor sürüş ayarları arasında tercih yapma imkanı getiriyor. Böylece süspansiyon sertliğinden direksiyon ve gaz tepkilerine kadar aracın tüm karakteri kullanıcının isteğine göre tek bir düğmeyle ayarlanabiliyor. Aynı zamanda Off-road ise, 30 km/s hıza kadar aktif biçimde çalışarak kar, çamur veya kum gibi yüzeylerde maksimum çekiş sağlıyor.