Opel Mokka

Makyajlı Clio gün yüzüne çıktı

 Makyajlı Clio gün yüzüne çıktı

Renault Clio
Renault, 2012’den bu yana yollarda olan dördüncü nesil Clio’yu kapsamlı bir makyaj operasyonuyla güncelledi. 1998’den bu yana dört jenerasyonda dünya çapında 13 milyon satış adedine ulaşmış Clio’nun güncel temsilcisi, yeni burun formu, güncellenmiş far yapısı, full-LED Pure Vision farları ile birlikte yepyeni tasarım detayları sayesinde daha çekici bir görünüm kazandı.

reklam

Otomobilin ön kısmında üzerinde Renault elması yer alan ızgara tamamıyla yeniden tasarlanırken tamponun alt kısmı da otomobile daha modern bir hava katmak amacıyla genişletildi. Arkada ise daha fazla sağlamlık hissi vermesi bakımından etek kısmı çizgileri yeniden tasarlandı. Yeni Clio’ya Intense Kırmızı, Titanyum Grisi, İnci Beyazı ve Demir Mavisi dört renk seçeneği eklendi. Bununla birlikte yeni jantlar ve jant kapakları ile birlikte çok daha geniş kişiselleştirme programı da müşterilere sunulacak.

reklam
Hyundai Bayon reklamı

Yeni Clio daha önce Renault’nun üst segment modellerinde kullanılan ekipmanlarla donatıldı. İç mekanda kullanılan döşemeler yepyeni ve kullanılan plastik akşamların dokunuş ve görsel kalitesine özel önem gösterildi. Krom detaylar ise daha dingin ve mat bir görünüme sahip; renkler ise çok daha seçkin. Yeni Clio baştan çıkarıcı tasarım ve yüksek kaliteli detaylar arasında çekici bir denge oluşturuyor.

RENAULT CLIO
Sürüş keyfi, internet bağlantısı ve ataklık: her ihtiyaca cevap veren özellikler
Altı vitesli düz vites kutusu ile eşleştirilen daha güçlü ve yakıt açısında verimli 1.5 dCi 110 dizel motor, Yeni Clio’nun motor seçeneklerinini zenginleştiriyor. Benzinli Energy TCe 120 motorla birlikte altı vitesli düz vites kutusu ile ayrıca sunuluyor. Yeni Clio tam 11 motor/vites kutusu seçeneği sayesinde pazarın en geniş aktarma yelpazesinden birini sunuyor.

Yeni Clio, müşterilerinin beklentilerine daha fazla cevap vermek üzere geniş bir opsiyon seçeneği olarak Media Nav Evolution ve Renault R-Link Evolution adıyla iki farklı bağlantı teknolojili multimedya sistemiyle sunuluyor. Yeni Clio, çok daha etkileyici bir ses deneyimi için Bose ses kalitesiyle donatılan ilk B segmenti Renault modeli. Arka park sensörlerine ek olarak Yeni Clio, versiyona bağlı olarak, ön park sensörleri ve geri vites kamerası da sunuyor. Daha üst segment modellerde bulunan Easy Park Assist sistemi sayesinde park manevraları aracın kendisi tarafından yapılıyor.

reklam
Honda Jazz reklamı Advertisement

RENAULT CLIO
Lansmandan itibaren sunulan Initiale Paris versiyonu
INITIALE PARIS imzası, bir dizi özel renk ve malzeme kullanımı sayesinde en üst düzeydeki Renault seyahat konforunu sunuyor. Özel bir gri renk (metalik), Nappa deri kaplı direksiyon simidi, Nappa deri kaplı vites kolu, özel kapı panelleri, ön panel döşemesi ve ister siyah isterse de siyah/beyaz olarak tercih edilebilecek deri koltuklar araçla birlikte sunulan özellikler arasında yer alıyor. Yeni Clio’nun INITIALE PARIS versiyonu; BOSE® premium audio, LED Pure Vision farlar ve C-şekilli gündüz sürüş ışıkları, bağlantı teknolojili servisleri ve geri görüş kamerasıyla beraber R-LINK Evolution multimedya sistemi ve Easy Park Assist sistemi standart ekipmanları ile göze çarpıyor.
Yeni Clio INITIALE PARIS ile birlikte iki farklı benzinli motor (90bg veya 120bg) ve iki dizel motor (90bg veya 110bg) seçeneği mevcut. Bu motorlar düz vites kutusu veya versiyona bağlı olarak EDC çift kavramalı otomatik vites kutusu ile alınabiliyor.

Yeni Clio , Paris Otomobil Fuarı’nın ardından yılın son çeyreğinde yollarda görülmeye başlayacak.

RENAULT CLIO IV