Makyajlı Juke satışta

 Makyajlı Juke satışta

Nissan Juke www.e-motoring.com
Makyajlanan Nissan Juke, 52.90 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de de satışa sunuldu. Motor ailesine Qashqai’de de kullanılan 1.2 litre hacimli Turbo motor seçeneği eklenen Juke’ta en önemli yeniliklerden biri olarak artık açılır tavan da alınabiliyor. Açılır tavan Sky Pack versiyonundan itibaren opsiyon olarak sunuluyor. B-Crossover segmentinde yer alan otomobilin makyaj operasyonunda yenilenen ön ızgarası, sportif dokunuşlara sahip yeni ön ve arka tamponları, bumerang şekilli stop lambaları ve LED gündüz farları dikkat çekiyor. Makyajlı Nissan Juke’un 115 HP güç ve 190 Nm tork üreten 1.2 lt’lik turbo benzinli motoru, 1.6 litre 117 HP’lik benzinli motorun yerini alacak. Şimdilik sadece manuel şanzımanla sunulan 1.2 litrelik motor, direkt benzin enjeksiyonuna sahip. Otomobilin azaltılan ağırlığının yanında, start/stop sistemi yakıt tüketiminin azalmasında etkili olmuş. Nissan Juke 1.2 DIG-T motor seçeneğiyle, 129 g/km CO2 emisyonu ve 100 km’de ortalama 5.6 lt/100 km tüketim sağlayabiliyor.

Nissan Juke www.e-motoring.com
Makyajlı Nissan Juke’un manyetik sarı ve safir mavi dış gövde renk seçeneklerinin yanısıra Special Edition versiyonuna özel; kırmızı, siyah, sarı ve beyaz renkli iç mekan seçenekleri yer alıyor. Standart versiyona göre daha sportif iç döşemenin kullanıldığı araçta 18 inçlik alüminyum alaşım jantlar da standart sunuluyor. Kişiselleştirme seçenekleriyle öne çıkan yeni Juke’da; orta konsol, kapı detayları, direksiyon, vites kolu, koltuk döşemesi ve deri gösterge siperliği dikişleri renkli olarak seçilebiliyor. Ayrıca kabindeki havalandırma kapakları da renklendirilebiliyor. Dış görünümde ise ön ve arka tampon bitiş noktaları, yan ayna kapakları, ön far kaplamaları ve 18 inçlik jant alternatifleri renkli olarak alınabiliyor.

Nissan Juke www.e-motoring.com
Yeni Nissan Juke’da ‘Nissan Güvenlik Kalkanı’ adı verilen üç farklı emniyet sistemi yer alıyor. Şerit takip uyarı sistemi sinyal vererek şerit değiştirmeler haricinde araç istenmedik şekilde şeridinden ayrıldığında sürücüyü uyarıyor. Kör nokta uyarı sistemi, kör nokta olarak adlandırılan bölgedeki araçları tespit ederek yan aynalar üzerinde bulunan LED’li uyarıcılarla sürücüye bilgi veriyor. Sinyal vererek şerit değiştirmelerde, tehlikeli yakınlıkta bir araç varsa hem LED’li, hem sesli uyarıcılar da devreye giriyor. Hareketli nesne algılama sistemiyse araç durur pozisyondayken çevre görüş sistemine bağlı kameraların görüş alanına hareketli bir nesne yaklaştığında sesli uyarı veriyor ve nesnenin geliş yönünü görsel olarak belirtiyor. Juke’un bagaj kapağında bulunan dışbükey lense sahip geniş açılı arka kamerası, aracın arkası için 180 dereceye varan benzersiz bir görüş alanı sunuyor. Kameradan elde edilen görüntüler ise 5.8 inçlik Nissan Connect ekranında görüntüleniyor. Böylelikle sürücü, park yerinden çıkarken olası tehlikelere karşı önceden hazırlıklı oluyor. Yeni Juke’un dinamik kontrol sisteminde bulunan farklı sürüş modları, kullanıcıya özel bir sürüş deneyimi sunuyor. Sportif sürüş için Sport, yakıt tasarrufu için Eco veya Normal sürüş modları arasından seçim imkânı sağlanıyor. Tek tuşla kontrol edilen kişiselleştirme sistemi, sürüş performansını gösterirken aynı zamanda klima ayarlarını kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Sürüş bilgisi menüsüyle; ortalama hız, geçen süre, yol mesafesi ve dört yönlü G kuvveti bilgilerini de görmek mümkün.