Opel Mokka

Makyajlı Qashqai satışa sunuldu

 Makyajlı Qashqai satışa sunuldu

Yeni Nissan Qashqai
Türkiye ve Avrupa’nın en çok satan kompakt SUV modeli Qashqai, yenilenen tasarımı ve geliştirilen sürüş performansıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Nissan Qashqai, yeni eklenen güvenlik özellikleri ve Nissan Intelligent Mobility teknolojisiyle sürücü ve yolcuların sürüş heyecanını artırmayı hedefliyor. Sınıfının öncüsü olan Qashqai, heyecan uyandıran sportif tasarımı, kalitesi artırılan kabini ve geliştirilen sürüş performansıyla dikkat çekiyor. Yeni Nissan Qashqai, 1.2 litrelik benzinli turbo motora sahip DIG-T’de 92.000 TL’den başlayan lansman fiyatlarıyla ve 40 bin TL için 12 Ay yüzde 0 faiz finans desteği ile müşterilerini bekliyor. Araçta 1.5 dCi ve 1.6 dCi turbo dizel motor seçenekleri de tercihe göre X-Tronic otomatik şanzıman opsiyonuyla sunuluyor.

reklam
Hyundai Bayon reklamı

Yeni Nissan Qashqai
Tamamen yenilenen ön yüzüyle daha dinamik ve sportif bir görüntüye kavuşan otomobil, iç tasarımda yapılan geliştirmeler ile daha premium bir kimlik kazanmış. Qashqai’nin ön yüzünün merkezinde Nissan amblemini çerçeveleyen yeni ‘V-motion’ ızgarası yer alıyor. Otomobilin yeni tamponunda motor hava delikleri yatay bir görünüm alarak küçülmüş ve tamponda gövde renginden daha çok faydalanılan yeni bir görünüm ortaya çıkmış. Ön tamponla bütünleşen yeni ‘V’ formlu heybetli ön ızgara, bumerang formlu LED gündüz farlarıyla tamamlanıyor. Aracın yeni kimliğinin belirgin özellikleri arasında yer alan farlar daha dinamik ve sportif bir görüntü sunarken Qashqai’nin güçlü karakterini de kuvvetlendiriyor. Yeni farlar, araç hızı ve direksiyon açısı ile birlikte çalışan ve viraj içini aydınlatan adaptif far sistemiyle desteklenerek gece ve gündüz sürüş güvenliğini üst seviyeye çıkarıyor. Yenilenerek dikdörtgen bir forma kavuşan ve ön tamponun alt köşelerine entegre edilen ön sis farları ise en çok tercih edilen donanım seviyelerinden biri olan Tekna’dan itibaren standart olarak sunuluyor. Qashqai’nin yenilenen arka tamponu, çizgileri ve farlarıyla daha modern bir yapı kazanırken bumerang formlu, 3D aerodinamik efekti verilmiş arka farlar dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor. Sürtünme katsayısında küçük bir iyileştirme elde etmek adına farlarda yapılan bu değişiklikler yakıt tüketimi maliyetini düşürüyor. İç kısmı eskisinden daha koyu olan farları ve köpek balığı sırtı anteni Qashqai’nin arka tasarımda sahip olduğu diğer yenilikler. Yeni Qashqai’nin yan görünümündeki en belirgin değişim 17, 18 ve 19 inç boyutlarındaki jantların tasarımında ortaya çıkıyor. Sürtünmeyi minimum seviyelere çekecek şekilde tasarlanan yeni jantlar aracın dinamizmini yansıtıyor. Qashqai’nin toplam uzunluğu 17 mm artarak 4394 mm’ye ulaşırken, genişlik (1806 mm) ve yükseklik (1595 mm) aynı ölçülerde kalmış. Metalik ve sedef görünümlü renklerin yer aldığı Qashqai’nin renk seçenekleri ise üç yeni canlı renk seçeneği ile zenginleşti. Yeni Qashqai, derin mavi, lav kırmızı ve hipnotik bronz seçenekleri ile sunulacak.

reklam
Honda Jazz reklamı Advertisement

Nissan Qashqai’deki yenilikler sadece dış tasarımla sınırlı değil. İç mekânda da kalite vurgusunu güçlendiren bir dizi güncelleme gerçekleştirilmiş. Sürücü odaklı iç tasarımında konfor ve ferahlık sunan yeni Qashqai, ileri teknoloji donanımları ve kaliteli ekipmanları ile yolculuğu keyifli hale getiriyor. Nissan’ın yeni modellerinin tasarımını yansıtan ve tüm Qashqai versiyonlarında standart olarak sunulan deri yeni direksiyon ilk bakışta dikkat çekiyor. D formlu, altı düz direksiyon simidi araca giriş ve çıkışı kolaylaştırırken aynı zamanda daha sportif bir görünüm sunuyor. Kadran görünürlüğünün yüzde 17 artmasına olanak veren yeni direksiyon sürücüye ihtiyacı olan bilgileri daha geniş bir açıdan veriyor. Direksiyon üzerinde sağ ve sol taraftaki dört yönlü kumanda düğmelerinin tasarımı da yenilenmiş ve daha sezgisel bir kullanım sunan yapısıyla sürücünün gözünü yoldan ayırmadan fonksiyonları kumanda etmesini sağlıyor. Kalınlığı 34 mm’den 37.5 mm’ye çıkartılan direksiyon simidi artık ele daha iyi oturuyor.

Yeni Nissan Qashqai
Öte yandan direksiyon göbeğinin alt kısmını süsleyen yeni ‘V’ formlu saten gümüş uygulama, ön ızgara tasarımının devamı niteliğinde. Tüm donanım paketlerinde standart olarak sunulan uzaktan kontrol edilebilir camlar, sıcak günlerde aracı çalıştırmadan, uzaktan açılarak aracın havalanmasını sağlayacak. Qashqai’nin kullanıcılar tarafından en beğenilen özellikleri arasında yer alan konforu, yumuşak yeni nappa deri kaplama ve elektronik kontrol özelliklerine sahip koltukları ile bir üst seviyeye çıkıyor. Tüm boyutlara ve oturuş şekillerine uyum gösterebilen yeni elektronik kontrollü koltuklar standart olarak sunulan siyahın yanı sıra Platinum Premium Pack paketinde mürdüm renk seçeneğiyle de sunuluyor. Isıtma özelliği bulunan ön koltuklar, arkası çizilmeye karşı dayanıklı yeni yüzü ve arka koltuklarda seyahat eden yolculara daha geniş alan bırakan yeni tasarımı ile sunuluyor. Her sürücünün oturma pozisyonuna uygun ayarlamaya olanak tanıyan koltuklar, yan aynaların pozisyonuna bağlı olarak iki oturuş şeklini kaydedebilen koltuk hafızası fonksiyonunu içeriyor. Koltuğun alt kısmından kontrol edilebilen bu özellik Platinum Premium Pack ile gelen bir başka yenilik olarak öne çıkıyor. Qashqai’nin geniş iç mekânı, sunduğu pratik depolama çözümleri ile kalabalık aileler için hayatı kolaylaştırıyor. Arka koltuklar yatırıldığında 1598 litreye kadar yükselebilen bagaj, standart kullanımda 430 litrelik kapasite sağlıyor. Müşterilerinden gelen talepleri her zaman özenle dikkate alan Nissan, Bose iş birliği ile üstün ses kalitesi sunuyor. Yeni Qashqai, tamamen yenilenen ses sistemi ile yüksek kaliteli bir müzik keyfi sunuyor. Sistem; ön camın alt kenarında iki adet tweeter, ön kapılarda ve arka kapılarda birer tane olmak üzere, toplamda dört adet hoparlör ve stepne yuvasına gizlenen bir adet subwoofer ile Bose premium ses sistemi, müziğin en ince detaylarını araç içinde sunuyor. Nissan Intelligent Mobility, Nissan’ın otomobillerini sürüş güvenliği ve konforu açısından daha çekici kılan teknolojilerin tümünü içeriyor. Bu teknolojiler ile yol ve seyahat güvenliği artarken, sürücü ve yolcuların heyecanı da artıyor. Nissan’ın yeni Intelligent Mobility özellikleriyle donatılan yeni Qashqai’deki öne çıkan yenilik park esnasında çarpmaları önleyen akıllı arka çapraz trafik uyarı sistemi. Sistem, kör noktalardan veya köşelerden yaklaşan araçlara karşı ya da araç hareket halindeyken park etmiş başka bir araca yaklaşırsa sürücüyü sesli ve görüntülü olarak uyarma özelliğini taşıyor.

Yeni Nissan Qashqai
2014 yılından beri akıllı çarpışma önleme sistemine sahip olan Qashqai, yaya algılayan sisteme de kavuştu. Yayaya duyarlı çarpışma önleme sistemi, radar ve kamera kombinasyonu ile çarpışmaları önlemeye ve çarpışmaların şiddetini hafifletmeye yardımcı oluyor. Öte yandan geliştirilen kör nokta uyarıları artık kamera görüntülerinden ziyade radar verilerine dayandırılarak daha geniş bir alanda, daha doğru algılama sağlıyor. Bu yeniliklerin yanı sıra akıllı yol kontrolü, akıllı sürüş kontrolü, aktif motor freni, akıllı otomatik far asistanı, akıllı yorgunluk algılama sistemi, akıllı çevre görüş sistemi ve akıllı park sistemi de mevcut. Ek olarak geri görüş kamerası, şerit takip uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi özellikler de yeni Qashqai’nin sunduğu güncel teknolojiler arasında. Yeni Qashqai’de benzinli ve dizel motor seçenekleri, altı ileri manuel veya X-Tronic şanzıman seçenekleriyle ve iki veya dört tekerlekten çekiş opsiyonuyla sunuluyor. Yalnızca 99 g/km CO2 emisyonu ve 3.8 lt/100km’lik bir yakıt ekonomisi ile segment lideri olan 1.5 litrelik 110 HP dizel motorlu seçenek öne çıkıyor. Diğer öne çıkan motor ise 130 HP gücü ile segmentin en güçlüsü 1.6 lt dCi. Otomobilde ayrıca 115 HP’lik 1.2 lt turbo benzinli motor da sunuluyor.

reklam

YENİ NISSAN QASHQAI FİYAT LİSTESİ
Qashqai 1.2 DIG-T Visia 92.000 TL
Qashqai 1.2 DIG-T Tekna 104.000 TL
Qashqai 1.2 DIG-T Sky Pack 111.000 TL
Qashqai 1.2 DIG-T X-Tronic Visia 99.000 TL
Qashqai 1.2 DIG-T X-Tronic Tekna 111.000 TL
Qashqai 1.2 DIG-T X-Tronic Sky Pack 116.500 TL
Qashqai 1.2 DIG-T X-Tronic Design Pack 119.500 TL
Qashqai 1.2 DIG-T X-Tronic Platinium Premium Pack 143.000 TL
Qashqai 1.5 dCi Visia 104.000 TL
Qashqai 1.5 dCi Tekna 116.000 TL
Qashqai 1.5 dCi Sky Pack 121.500 TL
Qashqai 1.5 dCi Design Pack 124.500 TL
Qashqai 1.5 dCi Platinium Premium Pack 154.000 TL
Qashqai 1.6 dCi 4WD Tekna 124.000 TL
Qashqai 1.6 dCi X-Tronic Visia 120.900 TL
Qashqai 1.6 dCi X-Tronic Tekna 124.758 TL
Qashqai 1.6 dCi X-Tronic Sky Pack 147.900 TL
Qashqai 1.6 dCi X-Tronic Design Pack 150.900 TL
Qashqai 1.6 dCi X-Tronic Platinium Premium Pack 169.900 TL