Maserati Levante Cenevre’de podyuma çıkıyor

 Maserati Levante Cenevre’de podyuma çıkıyor
Reklam

maserati-levante
Maserati’nin uzun süredir beklenen SUV modeli Levante, Mart ayı başında açılacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. Maserati’nin üç uçlu mızrak Neptün formlu logosuyla süslü karakteristik ön ızgarasına Levante’nin gösterişli dış tasarımında ön çamurluğa entegre üç havalandırma kanalı, Saetta logolu trapezoit C sütunu ve çerçevesiz kapı camları dikkat çekiyor. Arka bölümdeyse aerodinamik hatlar eğimli arka cama doğru uzanıyor.

maserati-levante
Kabinde de markanın lüks anlayışı, yüksek teknoloji eseri ekipmanlarla buluşturulmuş. Levante’nin tüm donanım seviyelerinde farklı sürüş modlarına elektronik olarak uyarlanabilen sertlik ve yükseklik ayarlı havalı süspansiyon sistemi, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi Q4 ve 8 vitesli otomatik şanzıman standart sunulacak. Yeni Maserati SUV’u Euro 6 egzoz emisyon normlarını yerine getiren hem benzinli hem de dizel motorlarla donatılmış olarak yollara çıkacak.

Fiat’ın Torino’da bulunan Mirafiori tesislerinde üretilecek olan Levante, fuarın ardından Avrupa’da satışa sunulacak. Amerika ve diğer pazarlardaysa yıl sonuna kadar satışa sunulmuş olacak.

maserati-levante-1