Megane Sedan’a makyaj

 Megane Sedan’a makyaj

Renault’nun 2016 yılından beri Türkiye’de ürettiği Megane Sedan yenilendi. Makyajlı Fiat Egea’dan bir gün sonra ilk bilgileri basınla paylaşılan Renault Megane Sedan ile birlikte, Türkiye’nin en çok tercih edilen iki otomobili yenilenmiş oldu.

reklam
Reklam

Megane, önde yeni bir tampona ve krom öğeler içeren yeni bir ızgaraya sahip. Gelişmiş aerodinamik verimlilik için tekerlek bombelerinin önünde hava deflektörleri yer alıyor. Makyajlı Megane Sedan’a profilden bakıldığında yeni bir çamurluk tasarımına kavuştuğu görülüyor.

reklam

Megane Sedan, yeni Highland Grey de dahil olmak üzere yedi dış renkte mevcut olacak. Sunulacak 16-18 inç arasındaki yeni jantlar da dikkat çeken özellikler arasında. Yenilenen Megane Sedan, donanım paketine göre 7.0 veya 10.2 inçlik dijital gösterge paneli ile donatılacak. Dijital gösterge paneline ek olarak donanım seviyesine bağlı olarak 9.3 inçlik multimedya ekranı da yeni modelde yer alacak. Yeni Renault Easy Link bağlantılı multimedya sistemi, tüm navigasyon ve bilgi-eğlence özelliklerinin yanı sıra Multi-Sense ayarlarını da içeriyor. Daha fazla ergonomi için sürüş yardım kontrolleri direksiyon simidi üzerinde konumlandırılmış.

Motor seçeneğine bağlı olarak; eco, comfort, sport ve MySense adlı dört sürüş moduna sahip olan Multi-Sense teknolojisi, sürüş deneyimini daha da sürükleyici hale getirmek için tasarlanmış. Gösterge panelinin dijital ekranı eco modunda yakıt tüketimi, spor modunda güç ağırlıklı bilgileri sunuyor ve özelleştirilebiliyor.

Makyajlı Megane Sedan, sürüşü daha güvenli ve daha keyifli hale getirmek için yeni sürüş yardımları içeriyor. Dur-kalk işlevli adaptif hız sabitleyici, araç ile öndeki araç arasındaki mesafeyi belirli bir hızda koruyor ve aracın hızlanmasını ve frenlemesini düzenliyor. Aktif acil fren sistemi yaya algılama ile güçlendirilmiş durumda. Arka çapraz trafik uyarısı şeritten ayrılma uyarısı, uyuşukluk uyarısı ve kör nokta uyarısı gibi sistemler de donanım paketine bağlı olarak Megane Sedan’da yer alacak.

Makyajlı Megane Sedan, Euro 6D Full egzoz emisyon standardına uygun bir motor yelpazesine sahip olacak. Yakıt tüketimini azaltmak için optimize edilmiş 1.0 TCe üç silindirli yeni motor 115 HP güç üretiyor. Bu motor manuel şanzımanla satın alınabilecek. 1.3 TCe motor ise 140 HP güce sahip. Altı ileri manuel şanzıman ve yedi ileri EDC çift kavramalı otomatik şanzıman ile eşleştirilen bu motorun yanında dizel de unutulmamış. 1.5 Blue dCi motor 115 HP güce sahip. Bu motor da altı ileri manuel ve yedi ileri EDC şanzımanla satın alınabiliyor. Makyajlı versiyonlar yılbaşındn itibaren satışa sunulacak.