Mercedes-Benz Citan yıl sonunda Türkiye’de

 Mercedes-Benz Citan yıl sonunda Türkiye’de


Mercedes-Benz, yeni küçük hafif ticari aracı Citan’ı dünya basınına tanıttı. İddialı işçilik ve malzeme kalitesi, üstün sürüş dinamizmi, üst düzeyde güvenlik donanımı ve ekonomikliği, dayanıklılığı ile yeni Citan, Mercedes-Benz’in bugüne kadar Sprinter, Vito ve Viano’dan oluşan hafif ticari araç ürün ailesini tamamlıyor.
Mercedes-Benz Citan, günlük yaşamın farklı alanlarında kullanıma uygun modelleri ile müşterilerin beğenisine sunulacak:
• Citan Kombi – 4,32 m uzunluğundaki 5 kişilik bu aracın direksiyonuna oturulduğunda diğer tüm Mercedes-Benz araçlarında olduğu gibi “evde” hissi veriyor.
• Citan Panelvan – 3,94 m, 4,32 m ve 4,71 m olmak üzere üç farklı uzunluk seçeneği ile ticari kullanımın farklı alanlarına uygun bir araç.
• Citan Mixto (yarı camlı) – 5 kişilik bu aracın arka koltuğu tamamen yatırılabiliyor. Her iki yanında da standart olarak sürgü kapılı bu aracın uzunluğu 4,71 m.

Tüm Mercedes-Benz araçlarda olduğu gibi yeni Citan’da da güvenlik önemli bir rol oynuyor. Araç yükünü dikkate alarak devreye giren ADAPTIVE ESP sistemi ile standart olarak donatılan araçta bu sistem, ABS, VDC (aracın önden ve arkadan savrulmasını önleyici sistem) ve ASR (anti patinaj sistemi) gibi aktif güvenlik önlemlerini de kapsıyor.
Yakıt tüketimi düşük, güçleri 66 kW (90 HP) ile 81 kW (110 HP) arasında değişen 2 dizel motor seçeneği olan Citan’nın bir de 84kW (114 HP) gücünde benzin motoru seçeneği mevcut. Mercedes-Benz Citan, 2012 sonunda Türkiye’de satışa sunulacak.

1 Yorum

Bu yazı yorumlara kapalıdır.