Yeni 208 Advertisement

Mercedes-Benz Magic uygulaması

 Mercedes-Benz Magic uygulaması


Mercedes-Benz Türk, yeni B-Serisi ilanlarında kullanacağı, basılı reklam ile 3 boyutlu dijital reklamı buluşturan Augmented Reality uygulaması ile Türkiye reklam sektöründe bir ilke imza atacak.
19 Mart’tan itibaren yeni B-Serisi modelinin dergi, gazete ve billboard ilanlarında Türkiye otomotiv reklamlarında ilk kez Augmented Reality uygulaması kullanılacak. iPhone, iPad veya Android akıllı telefonlarda kullanılabilen “Mercedes-Benz Magic” uygulaması ile yeni B-Serisi ilanları üzerinde aracı 3 boyutlu olarak görüntülemek, tüm renk seçeneklerini uygulamak mümkün olacak. Ayrıca yeni B-Serisi’nin teknik özelliklerinin karşılaştırıldığı uygulamada tek tıklama ile en yakın Mercedes-Benz bayileri listelenebilecek. “Mercedes-Benz Magic” uygulaması kullanıcıları, en yakın yetkili Mercedes-Benz bayilerine telefon ile ulaşabilecekler ya da Google Maps üzerinden en yakın yol tarifini görüntüleyebilecekler.
Ayrıca “Mercedes-Benz Magic” uygulaması, Facebook ile de entegre edilebilecek. Akıllı telefondaki “Mercedes-Benz Magic” uygulamasını ilgili Facebook sayfasındaki ilana okutan kullanıcılar, monitörleri üzerinde 3 boyutlu olarak yeni B-Serisi’ni görebilecekler.
Türkiye’de kendi alanında bir ilk olan “Mercedes-Benz Magic” uygulaması, yaygın olarak kullanılan GPS özellikli tüm iPhone, iPad ve Android akıllı telefonlar üzerinde çalışacak. “Mercedes-Benz Magic” uygulamasını kullanmak isteyenler, iTunes/App Store veya Android Market üzerinden “Mercedes-Benz Magic” isimli uygulamayı telefonlarına indirerek programı çalıştırdıktan sonra B-Serisi ilanını uygulamaya okutarak bu farklı ve ilginç deneyimi yaşayabilecekler.