Metropol otomobili!

Skoda zengin ürün yelpazesine 6. araç olarak Citigo’yu ekliyor. Markanın büyüme stratejisinde önemli bir rol oynayacak olan Citigo, küçük araç sınıfında şehrin akıllısı olarak tanımlanıyor.

Skoda tarafından küçük araç segmentinde piyasaya sunulmaya hazırlanan Citigo, maksimum güvenlik özellikleri, çekici tasarımı, ekonomik motorları, çevikliği ve etkileyici kullanım performansı ile şehir trafiğini eğlenceli bir hale dönüştürecek. Özel olarak tasarlanan farları, krom ön ızgarası ile hafızalara kazınan Skoda görüntüsüne sahip Citigo, 2011 yılı sonunda Çek Cumhuriyeti, 2012 yılı yaz aylarında ise Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok Avrupa ülkesi pazarında boy gösterecek.

Mantık işi!
Düşük yakıt tüketimi, uygun fiyatı ve düşük bakım maliyeti ile ana hedef kitlesi genç sürücüler olan Citigo, 356 cm boyu, 165 cm genişliği ve 148 cm yüksekliği ile sınıfındaki en küçük araçlardan biri olmasına rağmen geniş bir iç hacim sunuyor. 4 kişilik yolcu kapasitesine sahip Citigo’nun 251 litre olan bagaj hacimi, arka koltukların yatırılmasıyla 951 litreye kadar çıkabiliyor.

Üstün güvenlik donanımları arasında yer alan sürücü ve ön yolcu göğüs kafesi ve baş yan hava yastıklarının bulunduğu ilk Skoda modeli olma özelliğine sahip Citigo, “city safe drive” fren sistemi yardımcısı donanımı ile de dikkat çekiyor. Sistem, saatte 30 kilometrenin altındaki hızlarda herhangi bir çarpışma tehlikesini, sahip olduğu sensörler vasıtasıyla algılayarak otomatik frenleme yapabiliyor. Citigo, hitap ettiği segmentte grup modelleri dışında bu sistemi kullanan tek model olarak da öne çıkıyor.


Citigo’nun sahip olduğu yenilikler motorlarıyla da devam ediyor. İki yeni 3 silindirli 1.0 litrelik motorlar ilk kez Citigo’da kullanılmış. 60 ve 75 HP’lik güç seçeneğine sahip motorlar, 97 ve 99 gramlık karbondioksit salınımları ve 100 kilometrede 4.5 litrelik yakıt tüketimi ile Skoda’nın çevreci vizyonu ve çevreci ürün gamı ile de örtüşüyor.