MG 2023’te Türkiye’nin en hızlı büyüyen otomobil markası oldu

 MG 2023’te Türkiye’nin en hızlı büyüyen otomobil markası oldu
Reklam

Çin sermayesiyle hayata dönen İngiltere’nin köklü otomobil markalarından MG, Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor. Türkiye distribütörü Doğan Trend Otomotiv ile 2023 yılını 14 bin 458 adetlik satışla tamamlayan MG, ODMD’nin düzenlediği Satış ve İletişim Ödülleri kapsamında, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen Otomotiv markası” ödülünü kazandı. 2024’te MG’nin 100’üncü yaşını kutlayacaklarını söyleyen Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, “2022’ye göre 9 kat artırdığımız 14 bin 458 adetlik 2023 toplam satış performansımız bize bu değerli ödülü kazandırdı” dedi. 2023 yılında en fazla tercih edilen MG modelinin MG4 Electric olduğunu ifade eden Tibet Soysal, “MG4 aynı zamanda Türkiye’nin en fazla satılan elektrikli otomobil modellerinden biri oldu. Bu da MG markasının Türkiye’de ne kadar sevildiğinin bir göstergesi. 2023 Doğan Trend Otomotiv olarak bizim için önemli bir yıl oldu. Londra’da gerçekleştirilen MG Global Bayi ve Distribütör Konferansı’nda yükselen satış ve satış sonrası performansımızla dünya genelinde ‘Yılın En İyi Distribütörü’ seçilerek çok önemli bir başarıya imza attık. Bu yıl MG’nin 100’üncü yılı ve bu yıl birçok yeni model lansmanımız olacak. Ayrıca merakla beklenen Cyberster modelimizi de yılın 3’üncü çeyreğinde yollara çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

reklam
Skoda Superb

Elektrikli mobiliteye yaptığı yatırımlar ve yüksek teknolojili üretim gücüyle dikkat çeken MG (Morris Garages), yenilikçi modelleriyle tüketicilerin tercihi olmaya devam ediyor. Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği marka, 2023 yılında ortaya koyduğu performansla sektörde tüm dikkatleri üzerine çekmeye başardı. MG, gerçekleştirdiği 14 bin 458 adetlik adetlik satışla bir önceki seneye göre satış performansını 9’a katlamış oldu. Bu başarıyla MG, Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin (ODMD) düzenlediği Satış ve İletişim Ödülleri kapsamında, “Türkiye`nin en hızlı büyüyen Otomotiv markası” ödülünü aldı.

reklam

2023 Türkiye’de MG’nin yılı oldu

Bu yıl MG’nin 100’üncü yaşını kutlayacaklarını söyleyen Doğan Trend Otomobil Markaları Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, “2,5 yıl önce Türkiye otomotiv pazarına giriş yaptığımızdan beri ana hedefimiz müşteri memnuniyetini birinci öncelikte tutarak marka bilinirliğimizi ve satış adetlerimizi kademeli olarak büyütmek oldu. Bu keyifli yolculukta gittikçe büyüyen ve gelişen bayi ağımızın etkisiyle, ürün ve hizmetlerimizin kalitesiyle 2022’den 2023’e satış rakamımızı %789 artırarak bu yıl toplam 14.458 satış adedine ulaştık ve bu değerli ödülü kazandık” dedi. 2023’te Marvel R ve MG4 Electric modellerini satışa sunduklarını hatırlatan Tibet Soysal, şöyle devam etti: “Tabii ki MG ZS ve MG HS modellerimizin de katkısıyla önemli bir büyüme yakaladık. Ayrıca elektrikli otomobiller konusundaki tecrübemiz, MG olarak bizim Türkiye’nin en fazla elektrikli otomobil satan markalarından biri olmamızı sağladı.”