Michelin web sitesini yeniledi

 Michelin web sitesini yeniledi

Michelin dünyasında gezintiye çıkmak artık çok daha kolay. Kullanıcı dostu yeni yüzü ve geliştirilmiş içeriğiyle dikkat çeken michelin.com.tr, ürün tanıtımı ağırlıklı olmaktan çok lastik sektörü adına bir rehber niteliği taşıyor. Sitenin girişinde sizi Lastik Adam karşılıyor. Ana Sayfa; otomobil, 4×4 ve hafif ticari araçlara ayrılmış ama isteğinize göre bisiklet, motorsporları, klasik otomobiller, kamyon-otobüs, tarım, iş makinesi, havacılık ve Michelin mühendisliği gibi farklı bölümlere de geçiş yapabiliyorsunuz.

Michelin.com.tr; lastikler, satın alma, öğren-paylaş, seyahat ve hakkımızda gibi beş ana linkten oluşuyor. Bu linkler de kendi içlerinde bölümlere ayrılarak siteyi zenginleştiriyor. Lastikler kısmında, Michelin’in otomobil, 4×4 ve hafif ticari araçlarla ilgili ürünleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabiliyorsunuz. ‘Doğru Lastiği Bulun’ özelliği sayesinde aracınıza uygun yaz ve kış lastiklerini, yük-hız endeksi ve hava basınçlarına kadar varan detaylarla bulma imkânı sunuluyor.

‘Satın alma’ linkine tıkladığınızda; bayi bulma aracı, neden Michelin satın almalısınız ve ne zaman lastik almalısınız gibi faydalı yönlendirmeler ile karşılaşıyorsunuz. ‘Öğren & Paylaş’ michelin.com.tr’nin en eğitici ve keyifli bölümlerinden biri. Satın alma, bakım ve sürüş kılavuzlarıyla, video’lar eşliğinde öğretici makalelere bu bölüm üstünden ulaşmak mümkün. Lastiğin düşmanlarından depolamaya, kış aylarında güvenlikten ekonomik sürüşe kadar çok detaylı bilgiler içeren ‘Öğren & Paylaş,’ lastiğin esasları adı altında bir bölüm de içeriyor ve tüketiciyi bilgilendirmeye yönelik bir sorumluluk taşıyor.