MINI United 2012’ye ertelendi

 MINI United 2012’ye ertelendi

Tüm dünyadaki MINI sahiplerinin ve tutkunlarının bir araya geldiği MINI United festivallerinin, 2011 yazında yapılması planlanan Güney Fransa buluşması henüz açıklanmayan sebeplerle 2012 ‘ye ertelendi.
2005 Misano-İtalya, 2007 Zandvoord-Hollanda ve son olarak MINI‘nin 50. yılını kutladığı 2009 Silverstone-İngiltere‘deki MINI United etkinliklerinden sonra 2011 yılı için yer ve tarih, bütün MINI severler tarafından beklenmekteydi. Bundan 2 ay önce MINI United organizasyon ekibi resmi olarak 26-28 Ağustos 2011 Güney Fransa şeklinde açıklama yapmış olsa da festival alanı konusunda netlik kazanan bir durum olmayışı şüpheleri de beraberinde taşıyordu.
Güney Fransa‘da yer alan Paul Ricard Pisti üzerinde yoğunlaşan spekülasyonlar, çoğu MINIcinin, zaten pahalı olan Cote d’Azur kıyılarında erken rezervasyon girişimleri için yeterli bir sebepti. Bu arada ABD, İngiltere, Almanya, İsveç, Rusya, İtalya hatta Türkiye ve ev sahibi olması beklenen Fransa ‘daki birçok MINI tutkunu, MINI United 2011 için yol rotaları hazırlamaya, uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmaya; kısacası yaz tatilini planlamaya başlamıştı bile. Ne var ki, resmi MINI United platformu tarafından bugün yapılan açıklamada festivalin 2012 ye ertelendiği duyuruldu. Daha büyük ve daha kapsamlı bir festival vaadleri ile birlikte…
Beklenildiği gibi tepkiler gecikmedi. Tüm MINI severler şok olurken, sosyal medya platformlarında kızgınlık ve hayal kırıklığı içeren birçok ileti paylaşıldı. Dahası, bazıları tarafından alternatif bir tepki girişimi olarak We Are United adlı bir etkinlik bile deklare edilmişti. MINI United organizasyon cephesinden henüz detaylı bir açıklama gelmezken, yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre BMW Münih merkezli birtakım PR ve Event-Marketing kararlarındaki fikir ayrılıklarının etkisi olabileceği düşünülüyor. Gelişmeleri bekleyip göreceğiz.