Mokka’da otomatik dizel seçeneği

 Mokka’da otomatik dizel seçeneği
Reklam

Opel Türkiye Gn Md Özcan Keklik-
Opel Türkiye Genel Müdürü Keklik, 2015 yılı hedeflerini, pazar tahminlerini ve ilk kez Mokka’da otomatik vites seçeneğiyle piyasaya sunacakları “Sınıfının en sessiz ve en kuvvetli” dizel motoruna ilişkin detaylı bilgileri düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı. Opel’in stratejik önceliklerini yeni nesil modeller-motorlar, markanın profilinin iyileştirilmesi ve pazar payını arttırmak olarak sıralayan Keklik, yenilenen ürün gamı ve motor-şanzıman seçeneklerimizle gelecek yıl ve onu takip eden yıllarda da markanın en çok tercih edilen otomobil markalardan biri olma konumunu güçlendirerek devam edeceğini, 2015 yılında pazar payı hedeflerinin % 6, satış hedeflerinin binek araç toplam pazarında 50 bin adet olduğu söyledi. Bu arada Mokka’nın 1.6 litrelik “fısıldayan dizel” motorlu versiyonu otomatik şanzımanla satışa çıkıyor. 1.6 litrelik dizel motor, Opel’de otomatik şanzıman ile ilk kez Mokka modelinde sunulmaya başlanıyor. Mart 2015’ten itibaren Mokka’da 1.6 litrelik dizel motor seçeneği ilk olarak düz vites ile sunulmaya başlandı. Nisan 2015’ten itibaren ise 1.6 litrelik dizel motorlar otomatik şanzıman seçeneği ile gelecek. 0-100 km/s hızlanma derecesi 9.9 saniye olan otomobil, 100 km’de 4.3 litre tüketim ortalamasına sahip. Ocak ayına kadar Güney Kore’de üretilen Mokka, 1 Ocak 2015 itibariyle İspanya’nın Zaragoza kentinde üretilmeye başlandı. 1.6 Mokka dizelde düz vites seçeneğinin başlangıç fiyatı 77 bin TL, otomatik vites seçeneğinin başlangıç fiyatı 81 bin TL.

reklam
Skoda Superb

“2015 yılında otomotiv pazarını 825-875 bin aralığında öngörüyoruz”
Opel Türkiye Genel Müdürü Keklik, toplantıda yaptığı konuşmada “Bu yılın ilk iki ayına baktığımızda yıla oldukça hızlı giriş yaptığımız bir gerçek. Geçen yılın aynı dönemine göre %33 artış gerçekleşti. Olumlu gerçekleşen sektör performansına rağmen, tüketici güvenindeki zayıf seyir, döviz kurlarındaki oynaklık, haziran ayındaki genel seçimler gibi nedenlerle otomotiv sektörü için aşağı yönlü risklerin varlığını koruduğunu da ifade etmek gerekir. 2015 yılında otomotiv pazarının 825-875 bin adetleri aralığında gerçekleşeceğini öngörüyoruz” dedi.

reklam

Opel-Mokka
“2015 yılı Opel için yenilikler yılı olacak”
Keklik, markanın planlarını “Opel markamızın yeni ürün ve yeni nesil motorlarına yönelik 2014 yılında açıkladığı yatırım tutarı 4 Milyar Euro. 2018 yılına kadar bu kapsamda gerçekleştirilecek yatırımlar eşliğinde Opel markamızla 27 yeni model ve 17 yeni motor sunacağız. Bu yatırımların en somut göstergelerini 2014 yılı içinde sırasıyla Zafira, Meriva ve Astra ailesinin tümünde pazara sunulan 1.6 CDTi dizel motoru, Adam modeli, Almanya’da üst üste 2 yıldır yılın 4×4 ödülünü kazanan Mokka modeli, 1.6 lt 170 beygir gücündeki benzinli otomatik motor, Yeni Corsa modelinde sunulmaya başlanacak 1.0 lt 3 silindirli yeni motor ve Şubat 2015’de ülkemiz pazarına sunulan “AutoBest” değerlendirmesinde yılın aracı seçilen Yeni Corsa’yı sayabiliriz” diye açıklarken “bu yenilikler yanında Opel Markamız ile 2015 yılında ilgi ve merakla beklenen 1.6 dizel motorumuzu otomatik şanzıman seçeneğini ile Mokka, Insignia ve Astra modellerinde sunmaya başlayacağız. Dizel motorumuz ilk olarak Mokka modelinde 2015 Nisan ayından itibaren pazara sunulacak. Insignia ve Kompakt model Astra’da ise bu yılın sonlarında piyasaya süreceğiz” diye devam etti.

“Hedefimiz 2022 yılında Avrupa’da iki numaralı binek otomobil markası olmak”
Devam eden model ve motor atağı sayesinde 1.076 milyon otomobil satılarak yüzde 3.4 oranında artışla Avrupa pazarında (+ %1.7) büyüme başarısı elde ettik. Opel markamızın yükseliş eğilimi 2014 yılında da devam etti ve 2015 yılının ilk aylarında pekişti. Opel, General Motors’un en büyük markalarından biri ve Avrupa’nın en büyük binek otomobil markalarından biri olmayı sürdürüyor. Geçen yıl satış hacmi 12’den fazla pazarda büyüme gösterdi. Opel, yıla iyi bir başlangıç yaptı ve yılın ilk iki ayında Avrupa Pazarında başarı sağlamaya devam etti. Hedefimiz Avrupa’daki pazar payımızı 2022 yılına kadar %8’e çıkararak Avrupa’da iki numaralı binek otomobil markası olmak.

“Sessiz Güç – Mokka 1.6 dizel motoru ile segmentindeki en güçlü dizeli sunuyor”
Opel’in SUV B segmentindeki ilk modeli Mokka’ya olan ilgi sipariş adetleri ile gösteriyor. Avrupa’daki sipariş adedi 340 bine ulaştı. Almanya’da üst üste iki yıldır yılın 4×4 ödülünü kazanarak kendini ispat etti. “Sessiz Güç” 1.6 CDTi motor, ülkemiz pazarında Mokka’nın satış rakamlarını yukarıya taşıyacak. Bildiğiniz üzere her yıl dizel ve dizel otomatiğe olan ilgi katlanarak artıyor. 1.6 dizel otomatik motorun motor yelpazemize eklenmesiyle pazarın taleplerine %100’e yakın cevap verir konuma ulaşacağız. 1.6 dizel otomatik Mokka satışlarımızı 5 katına yakın artırarak 5 bin adetlere ulaşacağımızı öngörüyoruz. 1.6 Mokka dizeli Enjoy, Business ve Cosmo olmak üzere 3 farklı donanım seçeneğiyle sunuyoruz. Düz vites seçeneğine sahip 1.6 Mokka Dizel bayilerimizde satışta sunuldu, otomatik şanzıman seçeneği ise Nisan ayından itibaren ile bayilerimizde yerini alacak”.