Nissan’dan en iyi Nisan

 Nissan’dan en iyi Nisan


Nissan, son 8 yılın kendi Nisan ayı satışları kapsamında 2012 yılında en yüksek satışa imza attığını açıkladı. Satış artışlarını kampanyalar ile destekleyen Nissan, Mayıs ayı için özel bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında Nissan, bu ay Qashqai sahibi olmak isteyenlerden panoramik cam tavan farkı almayacak. Nissan ayrıca bu kampanyayı yüzde 0 faizle sunulan kredi imkanları ile destekliyor.

Nisan ayında 62.949 adetlik toplam satışa ulaşan, otomotiv pazarında yüzde 2.6’lık pazar payı ile 13. sırada yer alan Nissan, 45.645 adetlik toplam binek araç satışı içerisinde de yüzde 3.4’lük pay ile ilk 10’daki yerini korumaya devam etti.

Hedefleri doğrultusunda büyüme ivmesini sürdüren Nissan, pazar payını yüzde 3’e ulaştırma hedefi kapsamında satış grafiğini de sürekli artırıyor. Yükselen satış grafiklerini son 8 yılın Nisan ayı satışlarını inceleyerek açıklayan Nissan, geçtiğimiz ay 1656 adetlik satışla yüzde 2.5’lik pazar payı yakaladı. Binek pazarda 3.4’lük pazar payı elde ederek kendi rekorunu kıran Nissan, 2011 yılının Nisan ayında ise 1152 adet satış ve yüzde 1.9’luk pazar payı elde etmişti. Nissan böylece geçtiğimiz ayın verilerine göre yüzde 79 oranında artış gösterdi.

Nissan Qashqai’ler Tavan Yaptı
Satış grafiklerini kampanya alternatifleri ile yükseltmeyi sürdüren Nissan, bu ay farklı bir uygulamaya daha imza attı. Nissan bu ay güneşin ve yaz mevsiminin keyfini panoramik cam tavanla yakalama fırsatı sunuyor. Mayıs ayında Qashqai satın alanlardan panoramik cam tavan farkı almayarak tatil keyfini şimdiden başlatan Nissan, Qashqai sahiplerini panoramik cam tavan ile yazın keyfini çıkarmaya davet ediyor. Panoramik cam tavan hediyesi sunan yaz kampanyasının yanı sıra yüzde 0’dan başlayan faiz ile Nissan sahibi olma fırsatları da Mayıs ayında devam ediyor.

Kampanya kapsamındaki modellerden Nissan Micra 30.764 TL, Nissan Note 35.520 TL, Nissan Juke 43.362 TL, Nissan Qashqai 51.341 TL, otomatik vitesli Qashqai 61.469 TL, Nissan Qashqai+2 ise 65.269 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatlarına sahip.