Opel ADAM Türkiye’de

 Opel ADAM Türkiye’de

Opel ADAM www.e-motoring.com
“Bir Otomobil Birçok Kişilik” sloganıyla lansmanı yapılan Opel’in yeni modeli ADAM, Türkiye pazarına sunuldu. Opel, Almanya’daki Eisenach fabrikasında üretilen ADAM ile, MINI’nin yarattığı premium küçük hatchback sınıfında yeni alternatif yaratabilmeyi amaçlıyor. Opel ADAM ile üretilen her otomobilin 61 bin üzerinde dış ve yaklaşık 82 bin iç kombinasyon sunabilen donanım kombinasyonlarına benzersiz olacağı konusunda çok iddialı. Jam, Glam, Slam olmak üzere üç farklı model seçeneğiyle satışa çıkan ADAM, 70 HP güç üreten 1.2 lt benzinli motora sahip. Tüm modellerde beş ileri manuel şanzıman ile yakıt tasarrufu sağlayan Start/Stop teknolojisi yer alıyor. Otomobilin başlangıç fiyatı ise 39.000 TL.

Özcan Keklik www.e-motoring.comADAM, birçok kişiselleştirme özelliği ve sıradışı tasarımı ile dikkat çekiyor. İki renk kayan tavanlı, 3.7 metrelik uzunluk ve 1.7 metrelik genişliğe sahip ADAM’da tüm motor seçenekleri beş ileri manuel şanzımanlı. Ayrıca EcoFlex teknolojisine uyumlu, yakıt tasarrufu sağlayan start & stop motor da opsiyonel olarak sunuluyor. ADAM’ın 3 model seçeneği 3 farklı karakter yaratıyor. Moda meraklılarına JAM, rafine zevkleri olanlara GLAM, sportif kullanıcılara ise SLAM hitap etmekte. Tüketicilerin, kişisel tarzlarını yansıtabilecekleri, kişiselleştirilmiş bu 3 farklı trim tüketiciye 3 tavan rengi, farklı iç mekan renkleri, dekorlar ve çeşitli LED aydınlatma seçenekleri ile sunuyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik’in konuşmasıyla başlayan Nişantaşı’ndaki parti, Batuhan Piatti’nin ADAM’ın konseptine uygun yemek şovlarıyla devam etti. Son olarakta Kübalı Sanatçılar, ADAM’ın sıcaklığını katılımcılara müzikleriyle yansıttılar.

1 Yorum

  • Opel’in bu 90’lı yıllardan kalan motorlarıyla- şanzımanlarıyla şansı fazla yok gibi geliyor bana. Tarz da biryere kadar 🙂

Bu yazı yorumlara kapalıdır.