Opel Cascada piyasada

 Opel Cascada piyasada

Opel Cascada www.e-motoring.com
Opel’in yeni convertible modeli Cascada satışa sunuldu. Kompakt konumlandırmayı aşıp orta sınıftaki cabrio rekabetine katılmak isteyen “dört mevsim modeli” Cascada, ülkemizde ilk kez bu modelle kullanılmaya başlanan 170 HP’lik 1.6 SIDI Turbo ECOTEC ve 165 HP’lik 2.0 CDTI olmak üzere iki motor seçeneğiyle satılacak. Avrupa genelinde 20 Nisan 2013 tarihinden bu yana 5500 adetin üzerinde sipariş alan Cascada için Türkiye pazarında yıl sonuna kadar 50 adetlik satış hedefleniyor. 6 vitesli otomatik şanzımana sahip benzinli motor 1.6 SIDI Turbo ECOTEC, 96 bin TL ve yine 6 ileri otomatik vitesli turbo dizel 2.0 CDTI ise 119 bin TL fiyatla satılacak. 50 km/s’ye kadar hızlarda 17 saniyede açılıp kapatılabilen sofistike kumaş tavan sistemine sahip Opel Cascada üst sınıf cabrio özellikleri ve zengin donanımı sunuyor. Dört kişilik otomobilin kabinindeki genişliğin yanı sıra bagajında da uzun yolculuklara imkan tanıyacak kapasite sunuluyor. Tavan kapalı iken 280 litre olan bagaj hacmi kumaş tavan açıldığında 380 litreye çıkıyor. Bu rakamlar Cascada’yı bagaj alanı anlamında en başarılı convertible modelleri arasında konumlandırıyor.

Opel Cascada www.e-motoring.com
Cascada zarif, uzatılmış bir siluete ve yüksek kaliteli bir kumaş tavana sahip, dört kişilik bir otomobil. Opel’in model yelpazesinin son üyesi olan Cascada, yalnızca boyutlarıyla (uzunluk: yaklaşık 4.696 mm; genişlik: 2.020 mm, aynalar dahil) değil aynı zamanda cazibesi, üst sınıf teknolojiler ve sunduğu pek çok özellikle de rakiplerinden ayrılan bir orta sınıf cabrio. Opel Cascada benzinli otomatik ve dizel otomatik şanzımana sahip iki farklı motor seçeneği ve sadece Cosmo donanımı ile satılacak.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik
Opel Cascada’yı tanıtan, Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Cascada, mevcut ürün yelpazemizin en yeni üyesi. Elektrikli Ampera, sub-compact SUV Mokka, şık, şehirli ADAM ve şimdi bu zarif orta sınıf convertible ile portföyümüzü genişletiyor ve tümüyle yeni segmentlere adım atıyoruz. Bugüne dek yalnızca üst sınıf üreticilerin pahalı otomobillerinin yer aldığı orta sınıf cabrio segmentine girmekten gurur duyuyoruz. Cascada ile Opel artık açık hava düşkünlerine, bir orta sınıf cabrio otomobile özgü tüm özellikleri ve üst sınıf donanımları ulaşılabilir bir fiyatla sunuyor” dedi. Almanya’da tasarlanan ve geliştirilen Cascada, Opel’in Polonya’nın Gliwice kentindeki teknoloji harikası üretim tesisinde üretiliyor.