Otomatik şanzımanlı Duster satışa sunuldu

 Otomatik şanzımanlı Duster satışa sunuldu

DUSTER_EDC

Dacia’da beklenen otomatik şanzıman seçeneği Duster ile ürün gamına dahil oldu. Türkiye’de Duster ile 2013’ten beri 4×4 lider markası olan Dacia, otomatik vitesli modeli Duster EDC’yi pazara sunuyor. Renault teknolojisiyle üretilen popüler SUV Duster’ın otomatik vites versiyonu ülkemizde 4×2 1.5dCi EDC 110bg dizel seçeneği ile müşterileriyle buluşuyor. Çift kavramalı Duster EDC (Efficient Dual Clutch) markanın ürün gamında ilk kez sunulan Blackshadow özel serisi ile aynı zamanda yüksek imaj peşinde. Dacia Duster’ın otomatik vites versiyonu Türkiye’de 4×2 1.5dCi EDC 110bg dizel seçeneği ve ilk kez sunulan zengin içerikli Blackshadow özel serisiyle  müşterileriyle buluşuyor. Duster 1.5 EDC 4×2 110bg Blackshadow 10 Nisan tarihinden itibaren Türkiye’de 82.900TL’den başlayan rekabetçi fiyatlarla satışa sunuluyor.

BERK ÇAĞDAŞ Tanıtım toplantısında Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş “Dacia markası, Renault Grubu çatısı altında lanse edildiği 2004 yılından bu yana dünyada ve Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Marka “yalın, sağlam, ulaşılabilir” felsefesi doğrultusunda yüzbinlerce müşteriye ulaştı. Otomatik vites pazarı global pazarlarda yükselişinin yanısıra ve özellikle Türkiye’de yükseliyor. Binek otomobil pazarında otomatik vites pazarının payı yüzde 58 oranında. Bu pazarda yer almak ve uzun zamandır müşterilerimizden gelen yoğun otomatik vites talebine cevap verebilmek üzere Duster EDC’yi pazara sunuyoruz, üstelik “ulaşılabilir” felsefesinden ödün vermeden…segmentinde 82.900TL gibi benzersiz bir fiyat ile! Marka sıralamasında hızla yükselen Dacia, 2016 yılını toplam pazarda 8. Marka olarak tamamladı ve 4,8 pazar payı elde etti. 2017 yılında Dacia 6. sırada yer alıyor. Duster ise C SUV segmentinin lideri. Duster EDC’nin, Dacia’nın gücüne güç katacağına ve Türkiye’de marka sıralamasında üst sıralara taşıyacağından hiç şüphemiz yok.” dedi.

Dacia’dan otomatik vites atağı: Duster 1.5 EDC

Dacia markası, ilk kez Duster ile EDC otomatik vites versiyonunu satışa sunuyor. Sandero Easy-R yarı otomatik vites seçeneği ile otomatik vites pazarına giriş yapan Dacia, Duster EDC (Efficient Dual Clutch) Blackshadow özel serisi ile birlikte pazardaki yerini alıyor. Ayrıca Duster Black Shadow özel serisi de lansmandan itibaren pazara sunuluyor. Altı vitesli otomatik EDC, çift kavramalı otomatik vites kutusunun konfor ve pürüzsüzlüğünü manuel vites kutusunun daha düşük yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonları ile bir araya getiriyor. EDC vites kutusu teknolojisi, ek konfor ve mükemmel bir tepkiye sahip. EDC’ye yokuş kalkış desteği de dahil.

DUSTER_EDC

Duster 4×2 1.5dCi EDC 110 HP donanım ve motor seçenekleri

Dacia Duster 4×2 1.5dCi EDC 110 HP Laureate ve Blackshadow EDC olmak üzere iki versiyon olarak satılacak. Laureate donanım paketinde ABS, ASR, AFU, yokuş kalkış destek sistemi, 4 hava yastığı, elektrikli dış dikiz aynaları, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrikli ön ve arka camlar, alüminyum alaşım jantlar, yol bilgisayarı, 1/3-2/3 katlanabilir arka koltuk, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve direksiyon yer alırken opsiyon olarak Media Nav, hız ayar ve sınırlayıcı, dış donanım aksesuar paketi, arka park sensörü, geri görüş kamerası, siyah alüminyum jantlar sunuluyor. Yeni Blackshadow paketindeyse Laureate versiyonuna ek olarak Look Paket, deri direksiyon, hız ayar ve sınırlayıcı ve Blackshadow özel tasarımları yer alıyor.

Duster Blackshadow özel serisinde ön ızgara, yan ayna kaplamaları ve orta panel parlak siyah ve elmas efektli 16 inçlik siyah alaşımlı jantlar ile siyah kapı eşikleri yer alıyor. Duster Black Shadow’da krom ön ve arka koruma plakaları ve tavan barları da bulunuyor.