Peugeot 301’in Türkiye turu sona erdi

Peugeot www.i-motoring.com
Peugeot’nun kompakt sınıftaki yepyeni modeli 301 ile Ekim ayında başlayan Türkiye macerası İstanbul’da sona erdi. “Türkiye’nin Otomobili, Türkiye’nin Yollarında” sloganı ile yola çıkan Peugeot 301, bu yolculuğu esnasında Edirne’den Van’a Türkiye’de toplam 40 şehrimize uğradı. Türkiye’de her türlü yol ve hava koşullarında başarıyla 20.000 km’yi aşkın yol kateden Peugeot 301, Türkiye’nin otomobili olduğunu kanıtladı. Hem duygulara hitap eden, hem de dayanıklılık sergileyen güçlü karakterli tasarımı ve modern görünüşü ile en yeni tasarım kodlarını üzerinde barındıran Peugeot 301, Kasım ayı itibarıyla dünyada ilk olarak Türkiye pazarına sunuldu.

reklam

Peugeot www.i-motoring.com
Farklı kullanım ve yol koşullarına uyum sağlayan Peugeot 301, her koşulda tüm Türkiye’de test edildiği çok özel bir organizasyon ile Ekim ve Kasım aylarında Türkiye’nin yollarındaydı. Peugeot 301, bu yolculuğu esnasında Edirne’den Van’a Türkiye’de toplam 40 şehrimize uğradı. Bu bölgelerin hem ilginç mekanlarını keşfetti, hem yöresel lezzetlerini bizlere canlı olarak yaşattı, hem tüm Peugeot Yetkili Satıcıları’na uğradı, hem de halk ile buluşarak onların Peugeot 301 ile ilgili yorumlarını aldı.

reklam
Yeni 208 Advertisement

Peugeot www.i-motoring.com
Sunucu-oyuncu Ali Tınaz eşliğinde Peugeot 301’in 2 ay süren yolculuğunda toplam 20.400 km yol kat etti. Bu esnada araç Türkiye yollarına müthiş bir uyum sağladığını gösterdi ve başarıyla 20.400 km’lik yolculuğunu tamamladı. Peugeot 301’in Türkiye macerası sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Bu proje ile Facebook takipçilerimiz %62 oranında arttı, Youtube’da yayınlanan videolar 52.821 kere izlendi.

Peugeot www.i-motoring.com
Yolculuğumuz esnasında bizlere farklı maceralar yaşatan ünlü konuklarımız da oldu; Adana’da Tayfun Talipoğu, İzmir’de Pascal Nouma, Bursa’da Çiçek Güney, Çanakkale’de Savaş Karakaş, Samsun’da Geveze, Muğla’da Alp Kırşan ve Edirne’de Ümit Erdim Peugeot 301’in maceralarına eşlik ettiler.

Peugeot www.i-motoring.com