Peugeot 508 makyaj tazeledi

 Peugeot 508 makyaj tazeledi

www.e-motoring.com
Peugeot facelift operasyonundan geçirdiği orta sınıf temsilcisi 508’i sedan, station wagon ve crossover versiyonlarıyla Londra’da tanıttı. Ünlü tenisçi Novak Djokovic’in marka elçisi olarak katılımıyla gerçekleştirilen lansmanda 508’in Fransız markanın en güncel modelleri 108 ve 308’de uyguladığı yeni tasarım çizgisine uyarlandığı görülüyor. Peugeot logosu düzleştirilen kaputtan küçültülen ızgaraya taşınan otomobilde LED farların da yenilendiği görülüyor. 508’in en çok eleştiri toplayan arka kısmındaysa önemli bir yenilik yok, aydınlatma grubunun lensleri yenilenirken tampon da değişmiş.

Peugeot 508 www.e-motoring.com
İç mekanda kokpitin orta konsolu yenilenirken 7 inçlik ekrandan Peugeot Connect Apps aracılığıyla hava durumundan yakındaki park yerlerine kadar birçok bilgiye ulaşılabiliyor. Dört bölgeli klima, JBL ses sistemi ve head up display otomobilin diğer özellikleri. Ayrıca artık geri görüş kamerası ve kör nokta uyarıları da sunuluyor.

Peugeot 508 www.e-motoring.com
Kaputun altındaysa iki yeni motor seçeneği var. 1.6 litre hacimli 165 HP’lik THP, start/stop teknolojisine sahip BMW kökenli bir motor. 2.0 litre hacimli 180 HP’lik BlueHDi ise yakıt ekonomisi sunan bir dizel. Paris Otomobil Fuarı’nda sergilendikten sonra 10 Ekim’de Avrupa’da satışı başlayacak olan yeni 508, yılbaşından sonra da Çin’de satılmaya başlanacak.

Peugeot 508 www.e-motoring.com

Peugeot 508 www.e-motoring.com