Peugeot yönetim kadrosunda değişiklik

 Peugeot yönetim kadrosunda değişiklik

Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. üst düzey yönetim kadrosunda görev değişikliği gerçekleşiyor. Eylül 2007 tarihinden itibaren Peugeot Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Jean Pierre Vieux, Fransa’da Peugeot Merkezi’nde önemli bir göreve atanırken, Kasım 2011 tarihinden itibaren Peugeot Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Marc Bergeretti atanacak. Eylül 2007 tarihinden bugüne kadar Peugeot Cezayir Genel Müdürü olarak görev yapan Marc Bergeretti, bu görev öncesinde Peugeot 206 Sedan ihracat projesinden sorumlu Peugeot Uluslararası Departmanı’nda İran Bölümü Müdür Yardımcısı ve Türkiye ve Balkan Ülkeleri Bölge İhracat Yöneticisi gibi çeşitli görevlerde bulundu. Marc BERGERETTI, Peugeot Marka Direktörlüğü bünyesinde yer alan Güney Avrupa Direktörlüğü’ne bağlı olacak. Güney Avrupa Direktörlüğü’nde Türkiye’nin yanı sıra İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs ve Malta bulunuyor.

Kasım 2008 tarihinden itibaren Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Vincent Ricoux’nun yerine Christopher Chevasson; Eylül 2007 tarihinden itibaren Peugeot Türkiye İdari İşler ve Finans Direktörü olarak görev yapan Hans Ostling’in yerine ise Xavier de Belenet atanıyor.

01.11.2011 tarihi itibariyle Peugeot Türkiye Yönetimi, Genel Müdür Marc Bergeretti, İdari İşler ve Finans Direktörü Xavier de Belenet, Satış Direktörü Bekir Hassan, Kalite ve Bayi Geliştirme Direktörü Alpay Türker, Filo ve 2. El Satış Direktörü Emre Doğueri, Parça ve Servisler Direktörü Michel Furth, Pazarlama Direktörü Christopher Chevasson, Basın ve Halkla İlişkiler Direktörü Elçin Uğuzluoğlu ve İnsan Kaynakları Direktörü Pascale Mourre Tankurt’tan oluşacak.