Porsche Sürüş Merkezi İstanbul’da

 Porsche Sürüş Merkezi İstanbul’da

Porsche
Türkiye’nin de dahil olduğu Porsche Orta ve Doğu Avrupa bölgesi, Porsche müşterilerine ve uluslararası medya mensuplarına yönelik ileri sürüş eğitimleri için Türkiye’yi tercih etti. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 26 ülkenin dahil olduğu Porsche Orta ve Doğu Avrupa bölgesi, müşterilerine ve medya mensuplarına yönelik ileri sürüş eğitimleri düzenlemek üzere İstanbul’da bir Sürüş Merkezi kurdu. Porsche Orta ve Doğu Avrupa bölgesi yönetimi ve İntercity İstanbul Park yönetimi arasında gerçekleştirilen işbirliği sonucunda Mart 2015’ten itibaren 20 adet Porsche modeliyle hizmet vermeye başlayan Sürüş Merkezi, 3 milyon Euro’luk bir yatırımla hayata geçirildi. Yaklaşık 2 milyon Euro değerindeki bu araçlar; Boxster S, Boxster GTS, Cayman GTS, 911 Carrera 4S, 911 Targa 4S, 911 Carrera GTS, 911 Carrera 4 GTS Cabriolet, 911 Turbo, 911 GT3, Panamera GTS, Macan S Diesel, Cayenne S Diesel, Cayenne GTS ve Cayenne Turbo olarak belirlendi.

Porsche
Her yıl ortalama 1.500 kişi ağırlamayı hedefliyor
Sürüş Merkezi’nde Porsche Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nin kullanımında olacak süre zarfından yaklaşık 400 kişisi Türkiye’den olmak üzere her yıl 1.500 kişinin üzerinde misafir ağırlamayı hedeflediklerini söyleyen Doğuş Otomotiv Porsche Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi “Geçtiğimiz yıllarda Porsche tarafından düzenlenen profesyonel ileri sürüş eğitimleri ve etkinlikleri için çoğunlukla müşterilerimizle birlikte yurt dışına seyahat ediyorduk. İstanbul’da hayata geçirilen proje ile Türkiye’deki Porsche kullanıcıları için önemli bir ayrıcalık sağlanmış oldu” dedi.

İki ayrı eğitim paketi
Sürüş Merkezinde iki farklı eğitim paketinin müşterilerine sunulduğunu belirten Selim Eskinazi, “Eğitim paketlerinden ilki, günde yaklaşık 40 misafirimizin katılımıyla gerçekleştireceğimiz Sürüş Günleri. Sürüş Günleri’nde, katılımcılara slalom, frenleme, pist ve arazi sürüşü gibi çeşitli parkurlarda eğitimler verilecek. Sürüş Merkezi’nin sunacağı diğer paket ise, Bire Bir eğitim programı. Bu program, katılımcıların normal sürüş günlerinde uygulanan etapları daha yoğun bir şekilde deneyimleyebilecekleri iki sürüş gününden oluşuyor. Katılımcıların isteğine bağlı olarak, kişiye özel programlanabilen Bire Bir eğitim, sürüş yeteneklerini ilerletmek veya belirli bir alanda kendisini geliştirmek isteyen katılımcılar için eşsiz bir deneyim olacak” dedi.

Porsche
Ücretin tamamı müşterimize yansımayacak
Türkiye’de müşterilere sunulacak eğitimlerin belirli bir ücret karşılığında verileceğini belirten Selim Eskinazi şöyle devam etti: “Ancak biz eğitim bedelinin tamamını müşterimize yansıtmayacağız. İster Sürüş Günleri, ister Bire Bir eğitim seçeneği olsun, her iki paketin ücretlerine, eğitimler ve konaklamalar dahil olarak, Doğuş Otomotiv Porsche olarak destek vereceğimiz bir fiyat sunacağız”.

Tam anlamıyla bir tesis
Porsche Sürüş Merkezi’nin eğitimlerin haricinde katılımcıların konforları için her şeyin düşünüldüğü bir tesis olarak tasarlandığını söyleyen Eskinazi, “Katılımcıların eğitimler sırasında dinlenmelerine imkan verecek bir ‘Porsche Salonu’ hazırlandı. Bir yemek salonu, 80 kişilik bir toplantı salonu, en güncel Porsche modelinin yer alacağı sergi alanı, misafirlerimizin araç konfigürasyonu yapabilecekleri ve iç/dış renk kombinasyonlarını inceleyebilecekleri özel bir bölüm (Fitting Lounge) ve Porsche Driver’s Selection ürünlerinin sergi alanlarından oluşmaktadır. Yani, katılımcıların, eğitimler sırasındaki tüm isteklerinin azami ölçüde karşılanması için hemen her şey düşünüldü” şeklinde bilgi verdi.