Rallide Final Kuzey Kıbrıs’ta

 Rallide Final Kuzey Kıbrıs’ta
Reklam

KKTC_Rallisi_2014
2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan veren son yarış olanKuzey Kıbrıs Rallisi, 31 Ekim-01 Kasım tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu tarafından organize ediliyor. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından organize edilen Kuzey Kıbrıs Rallisi 17 ekibin katılımı ile 31 Ekim-01 Kasım tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

reklam
Skoda Superb

KKTC Ralli Şampiyonası’nda lider durumda bulunan Fikri Macila, ikinci sırada bulunan Ahmet Gürün ve üçüncü sırada bulunan Deniz Denner yarışa kayıt yaptırırken, Macila – Mişon ikilisi 1.5 katsayılık yarıştan galibiyetle veya ikincilikle ayrılırsa KKTC 2014 Ralli Şampiyonluğunu ilan edecek. Rallide mücadele edecek 17 ekibin arasında 3 de Türk ekip yer alıyor. Türkiye Ralli Şampiyonası Sınıf RC4 ve İki Çeker Birinciliği’nde liderlik mücadelesi veren Ümitcan Özdemir-Afşin Baydar, Eytan Halfon-Sedat Bostancı ve Buğra Banaz-Burak Erdener Ford Fiesta R2 otomobilleri ile mücadele edecekler.

reklam

31 Ekim Cuma günü start alacak olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nin ilk günü, 2 kez geçilecek Dikmen etabının ardından Cemsa Seyirci özel etabı ile son bulacak. Cemsa Karting Pisti’nde koşulacak seyirci özel etabı ikili kalkış formatında gerçekleştirilecek. Rallinin ikinci gününde ise Balıkesir ve Ercan etapları üçer geçilmesinin ardından akşam yapılacak ödül töreni ile organizasyon son bulacak.