Renault Master yenilendi

 Renault Master yenilendi

Renault Master www.e-motoring.com
Renault, geçen yıl Kangoo ailesinin, çok kısa bir süre önce de Trafic ailesinin yenilenmesini takiben Yeni Master’ı sunmaya hazırlanıyor. Master, yeni motorlar, yeni teknolojiler ve yeni bir ön tasarım ile müşterilerin beğenisine sunuluyor

Renault Master www.e-motoringYeni Renault Master, yeni Twin Turbo (çift turbolu) motorlar ile pazara sunuluyor olacak. Söz konusu motorlar daha performanslı olmalarıyla birlikte (165bg’e kadar), 1.5 litre/100km*’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Yeni Master’daki en büyük değişim, 110 – 165 HP gücündeki bir dizi 2.3 dCi motor. (Bir önceki nesilde 100-150 HP arası güç sulunuyordu.) 110 ve 125 HP motor seçenekleri, fiyat ve yakıt ekonomisi arasında cazip bir uyum sunacak sunuyor. 135 ve 165 HP motor versiyonları ise, Twin Turbo teknolojisi ile daha performanslı olmalarının yanı sıra yakıt tüketimi açısından daha verimli. Örneğin 165 HP versiyonu, ilave olarak 15 HP güç ve 10 Nm ekstra torka rağmen, yakıt tüketiminde 1.5 litre/100km* seviyesinde tasarruf sağlıyor. Böylece Yeni Master Panelvan L2H2 165bg* versiyonundaki yakıt tüketimi 7 litre/100km’ nin altına düşecek (6.9 litre/100km, 180g CO2/km’ye eşdeğer)*.

Renault Master www.e-motoring
Yeni Master ailesi, aynı zamanda yepyeni teknolojileri de beraberinde getiriyor. Tüm bu yenilikler arasında, son nesil elektronik denge sistemi (ESC), yokuş kalkış desteği, römork savrulma önleyici ve geniş açılı geri görüş aynaları yer alıyor. Yeni Master ürün gamında yer alacak olan arkadan itişli, tek tekerlekli L4 panelvan versiyonu kurye firmaları gibi uzun yol kullanıcılarının beğenisini kazanacak. Yeni Master, markanın diğer hafif ticari modelleri ile uyumlu olarak, Renault’nun yeni tasarım kimliğini yansıtan yeni bir ön yüze sahip. Yeni Master, Fransa, Batilly’deki Renault SOVAB tesisinde üretilecek. 2014 yazında Avrupa’da, Türkiye’de ise sonbaharda satışa sunuluyor olacak.